Atletka oslavila osmdesátku

BŘECLAV (Lk) – V těchto dnech se dožila úctihodného věku 80 let jedna z nejlepších břeclavských atletek Božena Úlehlová-Jahůdková.

Pochází z Hrušek, ale vyrostla v dětském domově v Břeclavi. Po základní škole vystudovala pedagogickou školu, která existovala několik let v Břeclavi. Po dokončení nastoupila na sverní Moravu do dětského domova jako vychovatelka a na severní Moravě již zůstala.
Byla od žákovských let velmi všestrannou sportovkyní, dělala sportovní gymnastiku, basketbal a především atletiku. Jeji slabinou byly běhy, nejlépe se orientovala ve vrzích a skocích. Byla prakticky nejlepší atletkou okresu, již jako dorostenka reperezentobvala Brněnský kraj v nejvyšší soutěži žen. V ní tehdy startovaly reprezentační celky jednotlivých krajů. Jako dorostenka skončila na mistrovství Československa čtvrtá ve výšce a pátá v dálce v roce 1949. V roce 1952 startovala jako vůbec první žena okresu na mistrovstvá Československa dospělých a jako juniorka skončila v dálce na osmém místě výkonem 487 cm. O hodnotě jejích výkonů svědčí to, že řada z nich se zachovala mezi nejlepšími historickými výkony dodnes. V dorostenkách je na 4. místě v disku (30,13), v kouli 10. (11,63), v oštěpu 12. (30,75. V juniorkách je dosud 5. v disku (31,20) a na stejném místě v kouli (10.38). Jejím trenérem byl Ladislav Klim.

Informace o právní změně ve struktuře klubu HC Lvi Břeclav z.s.

Tisková zpráva HC Lvi Břeclav Spolek HC Lvi Břeclav z.s. se rozdělil odštěpením na HC …