Foto: boleradice.cz

Alena Chalupová získala krajskou cenu

MIKULOV – V průběhu své návštěvy na jihu Moravy se prezident Miloš Zeman na zámku v Mikulově zúčastnil předání Cen Jihomoravského kraje. Mezi laureáty byla i Alena Chalupová.

Alena Chalupová je dlouholetou režisérkou Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice. Její režisérské začátky byly spojeny s jejím učitelským povoláním. Jako češtinářka se věnovala nejprve dětskému divadlu. Samostatně režírovat dospělé divadlo začala v roce 1979. Pod jejím vedením vzniklo více než 30 inscenací. Největšího úspěchu dosáhly hry nominované na Jiráskův Hronov (Lucerna, Rok na vsi, Pygmalion) S inscenací Rok na vsi se boleradičtí ochotníci představili divákům ve Švédsku a USA.

„Jižní Moravu dělají jižní Moravou také lidé, jako jste vy. Za vaši práci a vaše výsledky vám chci jako hejtman Jihomoravského kraje poděkovat,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým Zastupitelstvo Jihomoravského kraje oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj Jihomoravského kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením, jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu, a které svými morálními kvalitami mohou být příkladem. Cena se uděluje od roku 2004.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …