Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun. 

Půl roku žil sedmatřicetiletý muž z Brněnska v domnění, že jeho aktivity na finančních trzích jsou pohádkově ziskové. V touze obchodovat s kryptoměnami, zlatem či platinou se registroval na internetovém investičním portále. Zaplatil vstupní poplatek a investoval dvacet tisíc dolarů. Dokonce dostal půjčku na další investování. A to se mu opravdu dařilo. Rychle splnil podmínky pro obrat na jeho speciálním účtu. Ten během velmi krátké doby převýšil požadovanou jednu miliardu dolarů. Jeho zisk byl odpovídající proinvestovaným částkám. Na jeho obchodním kontě se objevilo přes 75 miliónů dolarů zisku. Podařilo se mu také slnit podmínky společnosti k jeho vyplacení . Pro převod získané zajímavé částky bylo nutné zaplatit řadu poplatků. Ty muž postupně podle pokynů bankéřů a portálu podpory investiční společnosti platil. Během obchodování odeslal na různé účty skoro dva milióny korun. Potom už se odehrál v těchto případech standardní scénář. Poškozený se nedočkal vyplacení žádného zisku a obchodníci s ním přestali komunikovat.
S kryptoměnami obchodovala více než rok pětačtyřicetiletá žena ze stejného regionu. V několika platbách odeslala na různé účty skoro čtyři sta tisíc korun. Potom se obchodníci odmlčeli.
O více než dvě stě tisíc korun připravil falešný bezpečnostní pracovník banky muže středního věku z Hodonínska. Ten podvodníkovi uvěřil, že jeho účet je napaden a má finance převést na bezpečná konta. Když tak učinil, stal se expert nekontaktním.
Čtyři měsíce stačily podvodníkům, aby vylákali od šestačtyřicetileté ženy z Břeclavska skoro tři sta tisíc korun. Ta uvěřila inzerátu na sociální síti a se domnívala, že investuje do kryptoměn.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …