Adam Kuchta je vítězem olympiády

PLZEŃ /Lk/ – Letní olympiáda dětí a mládeže České republiky probíhala několik dní v Plzni.

Sjely se sem výběry všech krajů republiky. Každý kraj reprezentovala třicetičlenná družstva, která vzešla z kvalifikačních bojů. Náš region byl zastoupen třemi atlety Lokomotivy Břeclav, hlavní pozornost se soustředila na vrhače Adama Kuchtu, který startoval ve vrhu koulí a hodu oštěpem. Vedl si opravdu znamenitě. Nejprve nastoupil k vrhu koulí a hned prvním hodem dosáhl výkonu 15,02 metru, který mu v konečném pořadí vynesl druhé místo. Svůj osobní rekord si zlepšil až neuvěřitelně o jeden metr a 16 centimetrů. Dále nastoupil k hodu oštěpem, kde již patřil k favoritům, ale nikdo nečekal, že všemi šesti pokusy, které měl, si zlepší osobní rekord 48,93. Nejdelší byl až ten poslední, kterým dosáhl  55,70 metru a získal tak zlatou olympijskou medaili. Před druhým závodníkem v pořadí byl o více než tři metry. Atletiku dělá teprve druhým rokem a jeho trenérem je Adam Formánek.

V běhu na 60 metrů překážek startoval mladší žák Jakub Petrjanoš, který měl však smůlu, měl kolizi na překážce a skončil osmý v rozběhu. Ve skoku vysokém reprezentovala starší žákyně Anna Bravencová, která v kvalifikaci splnila limit 153 centimetry a postoupila tak do finále. Zde bojovala o medaili, ale ta ji těsně unikla. Výšky 159 a162 zdolala na první pokus, ale na další neuspěla a skončila tak na čtvrtém místě. Tímto výkonem si vyrovnala svůj osobní rekord.

Informace o právní změně ve struktuře klubu HC Lvi Břeclav z.s.

Tisková zpráva HC Lvi Břeclav Spolek HC Lvi Břeclav z.s. se rozdělil odštěpením na HC …