Josefína Komínková vybojovala pro gymnázium Břeclav body ve výšce, dálce a byla také členkou úspěšné štafety. Foto: Jiří Holobrádek

Gymnazistky byly třetí ve Středoškolském poháru. Finále je příští týden v Břeclavi s Barborou Špotákovou.

BŘECLAV (Lk) – Na stadionu Lokomotivy Břeclav se uskutečnilo krajské kolo Středoškolského CORNY poháru v atletice škol.

Zúčastnila se ho vítězná družstva okresních kol Jihomoravského kraje. Okres Břeclav reprezentovalo družstvo dívek Gymnázium Břeclav, které nakonec skončilo na třetím místě ziskem 7.679 bodů. V soutěži chlapců měla reprezentovat Střední průmyslová škola z Břeclavi, ale pro kolizi s další sportovní událostí se okresního kola nezúčastnila.

V soutěži jednotlivkyň podaly nejlepší výkony: 60 m: 3. Schmidtová 8,25, v rozběhu Kingová 8,71, Hrozková 8,87, 200 m: 1. Schmidtová 26,24, v rozbězích Vrzalová 29,81, mimo soutěž Pekárková 30,80, 800 m: 9. Šubíková 2:42,62, štafeta 100-200-300-400 m: 2. Gymnázium v sestavě Vrzalová-Komínková-Šubíková-Schmidtová 2:27,82, výška: 4. Komínková 151, 5. Hrozková 143, dálka: 5. Komínková 466, 10. Darmovzalová 454, mimo soutěž Pekárková 454, koule: 6. Vrzalová 9,29.

Chlapci startovali mimo soutěž s těmito výsledky: 100 m a 400 m: Káňa 12,54 a 56,16, výška a dálka: Klobása 177 a 525, 1.500 m: Trubač 4:57,49. Celostátní finále této soutěže se uskuteční v Břeclavi 6. a 7. října a přítomna bude opět i olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková.