Pilní běžci z Perné

PERNÁ – Lk. – Běžci Atletického klubu Perná byli v posledním období velmi pilní. Zúčastnili se několika běžeckých závodů na různých místech republiky. V MORAVSKÝCH BUDĚJOVICÍCH běžel půlmaraton Jaroslav Měřínský a skončil na druhém místě v kategorii nad 50 let v čase 1:37,0 hodiny. V běhu Olympu PRAHA startovala dvojice běžců a oba skončili na druhých místech. Martina Vévodová na 5 kilometrů mezi ženami a Pavel Hrdina v mužích. V Mikulášském běhu ve VYŠKOVĚ zvítězil v kategorii mužů nad 50 let František Kolínek na 5 kilometrů za 18:55 min. Ve ZNOJMĚ v Avanti běhu na trati dlouhé 5,6 kilometru byla mezi ženami nad 35 let první Kateřina Doubková za 11:59 minut.

Byl zahájen Brněnský zimní pohár běžců

JEHNICE /Lk/. – V Jehnicích se běžel první závod tradičního Brněnského zimního běžeckého poháru, který se skládá z deseti běhů, které proběhnou na různých místech v okolí Brna. V prvním závodě se i přes studené počasí sešlo celkem 760 běžců, kteří závodili v různých věkových kategoriích. pěkného úspěchu zde dosáhl břeclavský běžec Dan Fiala, který vyhrál běh na pět kilometrů, přesto, že je ještě junior za 22:20 minut. Na stejné trati byla v ženách druhá Kateřina Doubková z Perné za 27:07 minut. V běhu na 10 kilometrů skončil Vlastimil Lysák z Mikulova na 24. místě za 39:25, 35. byl Vintrlík z Křepic za 40:19. V kategorii nad 40 let doběhl na sedmém místě Jan Dufek z Hustopečí za 40:13 minut. Mezi šedesátníky byl František Kovařík z Břeclavi na 14. místě.

Bezkonkurenční Slavíková

PORUBA, HRABOVÁ – /Lk/ – Běžkyně Lokomotivy Břeclav Hana Slavíková se zúčastnila dvou běhů na severní Moravě. V Porubském čtvrtmaratonu vyhrála naprosto přesvědčivě v čase 40:35 minut, když druhá závodnice v cili byla téměř o dvě minuty pomalejší.Navíc překonala traťový rekord tohoto závodu o minutu.

Výborné výkony maratonců.

MIKULOV /Lk/ – Ve Vinařském maratonu a půlmaratonu v Mikulově byly dosaženy dobré výkony na obou tratích. V maratonském běhu skončil Jan Dufek z Hustopečí na čtvrtém místě a časem 2:57:46 hodin se dostal jako jedenáctý muž břeclavského regionu pod tři hodiny, na 25. místě doběhl Jaroslav Měřínský z Perné za 3:44:47, 38. byl Rostislav Vackář z Břeclavi za 3:55:29. V půlmaratonu zvítezil Martin Víntrlík z Triatlonu Křepice za 1:22:51, desátý skončil Marek Baják ze Sokola Velké Bílovice za 1:34:19 a na 14. místě skončil Zdeněk Bernát z Lanžhota za 1:37:52. V kategorii žen byla třetí Iveta Brychtová z Břeclavi za 1:47:56 hodin, šestá Jitka Michnová z Velkých Bílovic v čase 1:51:47 a devátá Marcela Jarošková z Hustopečí za 1:56:16 hodin. Startovalo 67 závodníků v maratonu a 47 v půlmaratonu.