Zpráskej mě, lásko – Všednosti Michala Šefary

Už to omývali všichni a všude a je to dávno mimo mísu, ale konečně jsem se odhodlal podívat se na filmový hit 50 odstínů šedi (nejlepší překlad pro pochopení děje by byl: 50 odstínů Greye, ale nebudu překladatelům fušovat do řemesla). Kdysi jsem si z pisálské zvědavosti prolistoval knihu a zajímalo mě, jestli ji tedy filmaři pojali úplně stejně brakově. Pojali. Držel jsem se až do první erotické scény a potom jsem hned usnul. Prostě mě nevzala ani kniha, ani film. Nejsem cílová skupina – tedy asi posmutnělá panička, co si chce zafantazírovat u nějaké přijatelné prasárničky, jelikož doma už to není žádná hitparáda. Byl jsem opravdu rád, že jsem nebyl na ten film vytažen do kina svou drahou polovičkou, jak někteří mí kamarádi.

Ovšem od některých praktik inspirovaných filmem jsem ušetřen nebyl. Při návštěvy u známé, na mě ta známá vytáhla bičík. A jen se smála. A pak se vysvlékla do prádla. Měla krajkové, aby se co nejvíc hodila do filmu. A vyšpulila na mě zadek. „Já ti nevím, jestli je to dobrý nápad,“ řekl jsem, když jsem se podíval na kožený bičík na koně. Viděl jsem pár dostihových závodu a věděl jsem, jak kvalitně jsou tyhle bičíky upleteny. Na popohnání obrovského koně ideální. Jenže já neměl bičovat koně, ale ženskou.

„Ale sím tě, neboj se. Bude legrace! Já jsem velká holka, něco vydržím.“ Tak jsem jí dal přes zadek. Jenom trochu. Ale stejně z toho sletěla z postele, jak nadskočila bolestí. „AU!! Sakra! Co blbneš?! Dyť to bylo hodně!“ nadávala. „Já ti to říkal. To je bič na koně, to jinak ani nejde!“ „A to mě musíš hned švihat jak nějakou klisnu?! Dej to sem! Musíš něžně! Takhle,“ řekla a švihla mě s ním po ruce. Málem mi ji urazila. „AU! Kruci! Tak takhle silně to teda nebylo! Dej to sem!“ A tak jsme pobíhali po bytě a švihali se, abychom si našli správnou sílu na erotický výprask. A stejně to nevyšlo. Po půlhodině jsme si zpráskaní jak koně raději zahráli Člověče, nezlob se. Do filmu to mělo hodně daleko.

Jinak musím autorce knižní série a vůbec tvůrcům filmu poblahopřát. Ono se říká, že z hovna bič neuděláte. Jenže oni těch bičů dokázali uplést snad tucet! Tak hromadně zblbnout ženské na takový brak, to chce hodně velký um. A já si jdu zaledovat modřiny.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …