Životní úspěch Martiny Vévodové

PARDUBICE /Lk/ – Pětadvacetiletá atletka Atletického klubu Perná Martina Vévodová startovala na mistrovství republiky v půlmaratonu, který se letos konal za účasti více než 1300 bežců.v Pardubicích. Dosáhla zde nečekaného, ale zasloženého úspěchu v podobě bronzové medaile hned za známými běžkyněmi Kamínkové z Olomouce a Pastorové z Ostravy. Na třetím místě dosáhla svého osobního a okresního rekordu časem 1:20:42 minut. Starý rekord nejlepší běžkyně okresu Šuldesové překonala o necelých šest minut. Porvrzuje stálý růst výkonnosti a přiblížila se nejlepší v ČR na tři minuty a pokud jí školní povinnosti dovolí bude letos ještě v lepší kondici. V každém případě jde o jeden z nejlepších úspěchů běžce našeho regionu . Radost měl i předseda oddílu AK Perná František Komínek, který se zprávu dověděl na oslavě 95. výročí trvání atletiky v Břeclavi.

Stovka atletů slavila výročí atletiky

BŘECLAV /Lk/ – Od začátků atletiky v Břeclavi uplynulo letos jií 95 let. Více než sto atletů přišlo turo událeost oslavit a vzpomenout na minulé léta do kulturního domu v Poštorné. Nechyběli ani atleti ze vzdálenějších míst. Mezi účastníky byl i starosta města Pavel Dominik, který rovněž aktivně závodil jako sprinter. Nechyběli ani bývalí reprezentanti ČR Martina Darmovzalová-Šestáková, Eva Doležalová i Adam Formánek. Vzácná byla účast jedné ze zakládajících členek ženské atletiky Boženy Úlehlové-Pavelkové, která byla již před 60 léty finalistkou skoku dalekého na mistrovství ČSR. Kromě družné zábavy a také pohoštění měli účastníci možnost celý  večer sledovat více něž 500 fotografií ze života oddílu, které zaznamenal Roman Paulík a byly promítány na stěnu. Bylo prodáno více než 50 knížek, které vyšly k výročí  a zobrazovaly historii Lokomotivy Břeclav nejn v atletice, ale i ostatních sportech. Oslava se opravdu vydařila a je zaznamenána pro další generace.

470 běžců ve Vacenovicích

VACENOVICE  – /Lk/ – Další ročník Běhu osvobození Vacenovic proběhl za velkého zájmu 470 běžců i ze zahraničí. Zúčastnila se i skupina běžců z Břeclavska. Pěkného úspěchu dosáhla Kristýna Špačková z Hustopečí, která v kategorii mladších žákyň v běhu na 500 m obsadila duhé místo za 2:04 minut, Na 14. místě doběhla Procházková z Velkýách Pavlovic za 2:43. Další kategorie v běhu na 6 kilometrů: MUŽI nad 40 let: 10. Radek Bárta z Velkých Pavlovic, 23. byl Petr Procházka rovněž z Velkých Pavlovice za 32:15 minut. MUŽI nad 50 let: 10. Milan Machač (Břeclav) 27:33, 16. Milan Osth (Irish Pub Břeclav) 35:14 min. MUŽI nad 60 let: 2. Pavel Kubíček (Relax Dobré Pole) 32:11, 6. Vladimír Novák (Ladan Moravská Nová Ves) 37:22. Běh na 4 km: ŽENY nad 35 let: 3. Kateřina Doubková (Perná) 18:22, 8. Karolína Bártová (Billa Velké Pavlovice) 21:41 , 13. Iva Procházková (Vel. Pavlovice) 25:43. MUŽI nad 70 let: 2. František Kubíček (Relax Doré Pole) 21:35, 4. František Kovařík (Břeclav) 22:23. .