Zítra Artový úterek a Ocelové slzy

MIKULOV

V úterý 28. března 2017 se můžete v rámci Artových úterků těšit na jedinečné setkání s autorem, dokumentaristou Tomášem Potočným. V kinoklubu od 19 hodin představí svůj film Ocelové slzy a umožní tak nahlédnout do pozadí tvorby.

„Navzdory všem okolnostem je podle mne česká dokumentaristika v mnohem lepší kondici než hraný film,“ zamýšlí se autor projektu a produkční Mikulovské rozvojové Petr Šesták.

A beseda o autorském dokumentu, o tom, jak vzniká, o jeho síle a jeho potřebě určitě vypoví dosti. Film Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem získal zvláštní ocenění poroty na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2015. Tragikomický příběh transformace naší ekonomiky, divokého východu 90. let, vzestupu a pádu z největších výšin až na dno. V hlavních rolích dojemně komická a pábitelská dvojice gerontů vzájemně si nahrávajících na smeč v drtivých gazích, které by nejlepší scénáristé dneška nedokázali napsat. Nedozvíte se sice, JAK to tenkrát v devadesátkách bylo, ale uděláte si představu o tom, JAKÉ to bylo.
Jitka Sobotková

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …