Il.foto: Jaroslav Kicl

Zimní turnaj : penaltový festival a vítězství Tvrdonic

Penaltový festival v zápase MSK U19 na zimním turnaji

TJ Velké Leváre-MSK U19 2:2 (0:1)

Muži TJ Velké Leváre, účastníci čtvrté slovenské ligy, byli soupeřem staršího dorostu MSK v pátém kole Zimního turnaje Václava Vomáčky. Zápas skončil smírně 2:2, když tři ze čtyř branek padly ze značky pokutového kopu.
Devatenáctka MSK byla ve vedení od druhé minuty, když se svou dravostí prosadil Richard Simonyi. Po většinu zápasu měli mladí fotbalisté MSK více ze hry, soupeře herně převyšovali a vedení si udrželi až do 75.minuty. Soupeř vyrovnal z penalty, která byla nařízena po nastřelené ruce. O pět minut později šel na brankáře Levárů Ondřej Kocourek, byl faulován obráncem a Richard Tichý z penalty vrátil devatenáctce MSK vedení.
To ale nebyl penaltovému festivalu konec, protože čtyři minuty před koncem hrací doby fauloval brankář MSK pronikajícího útočníka soupeře a ze třetího pokutového kopu bylo srovnáno na konečných 2:2.
„Měli jsme dost příležitostí vstřelit další branky a rozhodnout zápas. Dvakrát byl v šanci Michal Florus, znovu Simonyi, Kocourek a také Viktor Kacr a další. Také soupeř měl několik šancí, naše ale byly vyloženější a bylo jich mnohem více. Měli bychom více běhat bez míče, rychleji dávat míče od nohy a častěji zakončovat z míst kolem pokutového území, kam jsme se dostávali, ale závěr jsme zbytečně komplikovali,“ dává svůj pohled na jinak povedený zápas trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček.
I do jeho koncepce přípravy zasáhla zvýšená nemocnost v klubu, protože několik kádrových hráčů musel uvolnit pro starty v přípravných zápasech áčka a béčka MSK.

Sestava: Turek (Hübl) – Večeřa (46.Fungáč), Svoboda, Kurdík, Redek (46.Florus) – Rychlík (46.Kocourek), Tichý, Kacr (46.Sedláček) – Radkovič, Vu Van (60.Kacr) – Simonyi (67.Redek).

Zahrály si dvě jedenáctky MSK U19

MSK U19-Sokol Tvrdonice 2:3 (2:1)

V odloženém zápasu, který uzavřel program bojů ve skupinách Zimního turnaje Václava Vomáčky, nastoupili mladí fotbalisté MSK U19 proti mužům Sokola Tvrdonice. Trenér Jaroslav Nádeníček měl tentokrát k dispozici jedenadvacet hráčů, a tak mohl postavit na každý poločas jinou sestavu. To se také odrazilo na průběhu hry i na výsledku. V první půli měla devatenáctka MSK více ze hry a do šaten šla s vedením 2:1. Tvrdonice daly první gól zápasu, když po nedotaženém brejku soupeře využily rychlého přechodu do protiútoku a zužitkovaly přečíslení. Během posledních patnácti minut první části hry mládí MSK výsledek obrátilo. Vyrovnal Richard Simonyi, který proměnil centr od Michala Floruse, jenž unikl po křídle. O druhý gól devatenáctky se postaral David Vu Van. Dobře si zpracoval míč v šestnáctce Tvrdonic a svou šanci proměnil.
„Do druhé půle jsem poslal jiný tým, složený většinou z hráčů, kteří jsou u nás na zkoušku, nebo z těch, kteří se do tréninku vrátili po zraněních či nemocech. Hra byla vyrovnanější, o výhře Tvrdonic rozhodly dvě chyby v naší obraně,“ popisuje další průběh zápasu trenér Nádeníček. Šanci na vyrovnání měl pár minut před koncem Ondřej Kocourek, dostal se ale sám před brankářem s míčem do příliš ostrého úhlu a jeho střela tak nebyla nebezpečná. „S výkonem celku v prvním poločasu jsem byl vcelku spokojený, dobrý pocit ale nemám ze zranění Simonyiho a s jistými problémy dohrávali i Trčka a Redek,“ uzavírá hodnocení zápasu trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček.

Sestava 1.poločas: Bíza – Florus, Svoboda, Kurdík, Trčka – Kacr, Tichý – Rychlík, Vu Van, Radkovič – Simonyi.
Sestava 2.poločas: Turek – Fungáč, Večeřa, Hrbáček, Osička – Novák, Redek (75.Bíza), Sedláček, Kocourek – Vu Van (67.Trčka) – Pohanka.

Zimní turnaj MSK pokračuje o následujícím víkendu zápasy o konečné pořadí: Sobota 21.2. Sekule-Kúty (11hod), Gajary-Stráže (13), Brodské-MSK U19 (14:50). Neděle 22.2. Borský Svätý Jur-Tvrdonice (11), MSK B-Velké Leváre (13).

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …