Zdražování energie je aktuální téma, které ovlivňuje i sportovní kluby

Zdražování energie je aktuální téma, které ovlivňuje nejen domácnosti, ale i sportovní kluby. Hokejový sport je zvláště závislý na ceně elektřiny, která je potřebná pro provoz ledových ploch. Jak se zdražování energie projevuje na hokeji?

Podle článku na webu Sport.cz1, zdražování energie má negativní dopad na hokejové kluby, zejména na ty menší a amatérské. Zvýšení cen energií znamená zvýšení nákladů na provoz ledových ploch, které tvoří významnou část rozpočtu klubů. To se pak odráží na zvyšování členských příspěvků, které musí platit rodiče dětí, které se věnují hokeji. Tím se snižuje dostupnost a atraktivita hokeje pro mladé sportovce.

Některé kluby se snaží najít způsoby, jak ušetřit na energiích, například instalací solárních panelů nebo úsporných osvětlovacích systémů, pokud jsou sportovní haly v jejich majetku. Tyto investice však vyžadují značné finanční prostředky, které nejsou vždy k dispozici. Proto se kluby obrací na podporu od měst, krajů, státu nebo sponzorů. Bez této podpory by se hokejový sport mohl dostat do vážných problémů.

Právě hokej teď coby sport zřejmě trpí nejvíc, což potvrzují také na svazu. „Je to v současné době velký problém, který ohrožuje výchovu mládeže. Některým klubům vzrostly náklady i osminásobně. Vedení svazu se tím zabývá,“ tvrdí mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Zdražování energie je tedy výzvou, které musí čelit hokejový sport v Česku. Je třeba hledat řešení, která by zajistila dostatečné financování a udržitelnost hokejových klubů a zároveň zachovala přístupnost a popularitu hokeje mezi dětmi a mládeží. Pomůže nakonec stát? Nebo se zase dočkáme zavřených sportovišť, byť ne tentokrát kvůli lockdownu?

Zdroj: Ing. Jaroslav Raclavský, Aut. Ing.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nektárium – July Haluzová

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav / synagoga Břeclav 28. 6. – 28. 7.2024 …