Zaznamenáváme nárůst dopravních nehod

BŘECLAVSKO: Apelujeme na všechny účastníky silničního provozu.

Břeclavsko – Policisté na Břeclavsku během uplynulého měsíce zaznamenali výrazný nárůst dopravních nehod. V průběhu měsíce dubna šetřili celkem 63 událostí, což je v porovnání s dubnem loňského roku o 27 nehod více. Během těchto nehod naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn, ale zaznamenali jsme 4 těžká a 22 lehkých zranění. Vzniklá škoda se vyšplhala téměř na částku 3,5 milionu korun. Mezi nejčastější příčiny patřil nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti a také rychlost.

Chtěli bychom touto cestou apelovat na všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali pravidla a povinnosti, které jim zákon ukládá. U řidičů se neustále setkáváme s tím, že usedají za volat pro vlivem návykových látek, což mnohdy vede k nehodovosti. Jen během uplynulého měsíce policisté při kontrolách narazili na třicítku řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu a u dvaceti vyšel pozitivně test na přítomnost drog. I cyklisté usedají na jízdní kola, přestože předtím vydatně popíjeli. Bohužel se setkáváme s případy, kdy je cyklista pod tak silným vlivem alkoholu, že nezvládne jízdu, upadne z kola a způsobí si zranění.

Během nastávajícího teplého počasí se náš region pomalu proměňuje v cyklistický ráj. Chtěli bychom upozornit na důležitost správného osvětlení jízdního kola při snížené viditelnosti, které je opravdu nezbytností. Potýkáme se také s tím, že některé děti jedoucí na kole nemají připevněnou na hlavě bezpečností přilbu! Chceme důrazně upozornit rodiče, aby na své děti dohlíželi a tuto povinnost jim znovu připomněli.

Věříme, že dodržování pravidel od všech účastníků silničního provozu povede ke zlepšení situace, a v nastávajících měsících budou statistické výstupy daleko příznivější.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Peloton Josefa Zimovčáka dorazí do Břeclavi

BŘECLAV / dopravní hřiště v areálu bývalého cukrovaru Josef Zimovčák na svém vysokém kole dorazí …