Žáci postoupili mezi první čtyřku Poháru 7. tříd

I přes velkou marodku odjeli v neděli 21. února naši mladší žáci do Boskovic odehrát své zápasy 5. kola Poháru sedmých tříd.

Proti nim se tentokrát postavily týmy Drásova, VK Králova Pole a domácích Boskovic. Kluci po sobotní neúspěšné účasti v kraji starších žáků měli obrovskou chuť předvést svoje kvality mezi „sobě rovnými“. Dolpněni sestrami Myslíkovými předváděli v Boskovicích krásný volejbal. Dařilo se jim plnit taktické pokyny a přesnou přihrávkou si připravovali výbornou pozici pro následný útok. Také servis klukům vycházel a tak si po dvou vítězstvích s Drásovem a s Boskovicemi mohli zahrát proti dívkám z Králova Pole o první místo skupiny B. V prvním setu působili Břeclaváci velmi zaraženě. Proti perfektně zorganizovaným a vysokým Brňačkám se jim nedařilo skoro nic a celkem snadno první sadu ztratili. Do druhého setu ale jakoby nastoupil úplně jiný tým. Všichni začali bojovat o každý míč a dobrou obranou zakončenou tvrdým útokem získali koncovku pro sebe. V rozhodujícím třetím setu zaúřadoval na servisu náš Šimon Vydra a podpořen bezchybnou hrou zbytku týmu „nasázel“ soupeřkám 10 bodů. Z toho se už Brňačky nevzpamatovaly a my jsme si tak mohli z Boskovic odvézt první místo a postup do nejlepší čtverky kraje!

Pohár 7. tříd odehrály také naše žákyně B a C. Naše Béčko odehrálo svoji třetí čtverku v Brně na ZŠ Vejrostova. Dva zápasy (proti Letovicím a Novolíšeňské) jsme měly jasně pod kontrolou a s převahou v nich zvítězily 2:0. Největší bitvu svedly Břeclavačky s domácími děvčaty z Vejrostové. V zápase se skóre neustále přelévalo, na konci obou setů ale byly šťastnější domácí. Umístění na druhé příčce skupiny C je mírným zklamáním, protože bylo zřejmé, že naše holky tentokrát nepředvedly svoje maximum a mají určitě na víc.

V sobotu 20. 2. odehrály kadetky dva zápasy proti Jehnicím. Juniorky Jehnic jsou ve společné tabulce kadetek a juniorek Jihomoravského kraje dlouhodobě na prvním místě, a tomu také odpovídal průběh zápasu. Ve všech setech byly Břeclavačky v několikabodové ztrátě už v polovině setu, a tak si Jehnice z palubovky Lokomotivy odvezly plný počet bodů po výhrách 3:0 (19,11,7) a 3:0 (14,16,15).