Za desátou divadelní sezónou Divadla Boleradice spadla opona

Boleradice – Světla zhasla a opona se zavřela za posledním představením divadelní sezóny 2013/2014. Bylo jím představení pohádky Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky z autorské dílny Vlastimila Pešky, v režii Ivy Kahounové. Připravila ji s boleradickým divadelním dorostem a podle diváckých ohlasů se zdá, že úspěšně. Vypadá to, že jedna z nejkrásnějších pohádek děti opět zaujala.

Divadelní spolek bratří Mrštíků zakončil desátou divadelní sezónu v nově zrekonstruované budově. Za tu dobu uvedl patnáct premiér a stovky divadelních představení. V hledišti divadla usedly desítky tisíc diváků a svým potleskem odměňovaly herce. Připomeňme několik nejúspěšnějších titulů: Strakonický dudák, Maryša, Cikánský baron, Zvonokosy, Babička, Revizor, … Nejúspěšnější drama o životě Jana Jakuba Ryby, Noc pastýřů, uvádí v Boleradicích už šestým rokem.

Konec divadelní sezóny neznamená konec práce správní rady divadla. Tu právě v těchto dnech zaměstnává příprava programové brožury, sjednává soubory, které budou účinkovat v Jarním předplatném a v předplatném Rodiče s dětmi do divadla, řeší dramaturgický plán divadla na další dva roky. Mimo to se zabývá technickými záležitostmi souvisejícími s provozem budovy.

A na co se mohou diváci těšit? Na podzim uvedeme další reprízy Popelky, Zapeklité komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy, před Vánocemi obnovenou premiéru Noci pastýřů a  lidovou vánoční hru v provedení divadelního mládí. A snad neprozradíme příliš, když poodkryjeme pokličku z divadelní kuchyně Aleny Chalupové, která miluje českou klasiku a  zahájila přípravy na uvedení inscenace Divé Báry, jejíž premiéru předpokládáme na jaře 2015.

Těšíme se na shledanou v boleradickém divadle.

Ing. Jiří Janda

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …