Z Poruby jedou břeclavští Lvi s prázdnou. Body visely velmi vysoko

HC RT TORAX Poruba – HC LVI Břeclav 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Seidler (Stejskal, Vrána), 9. Gelnar (Vrána), 22. Gelnar (Kilnar, Zachar), 28. Zachar (Kilnar, Malý), 31. Sedlář (Ballner), 46. Malý (Vrána, Stejskal), 57. Vajda (Zachar) – 26. Vachutka (Ivan, Běhal)

Vyloučení: 6:4          Využití: 2:1       V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kašík – Novotný, Axman

Břeclav Porubu ve druhé lize ještě nikdy neporazila, a tak to zůstane minimálně do příštího vzájemného zápasu. Lvi přijeli do Ostravy jen s pěti obránci, v defenzivě musel zaskakovat i kapitán Marek Ivan. A už od první minuty prohrávali. Až za stavu 3:0 ve druhé třetině si Břeclavané mohli také zakřičet gól, když se v přesilovce trefil Daniel Vachutka. To ale porubskou mašinu spíš popostrčilo k lepšímu výkonu. Pátý gól vyhnal v polovině zápasu z klece brankáře Dusíka, kterého nahradil Šurý. Ten lovil ze své klece puk ještě dvakrát. Lvi mohli výsledek 7:1 alespoň zkorigovat, ale v zakončení jim tentokrát nepřálo štěstí. Další těžký zápas čeká Břeclavany hned ve středu večer, kdy budou hostit lídra ligy z Frýdku-Místku. Bude to začátek třízápasové domácí série se soupeři ze severu Moravy.

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …