Z černé kroniky – Našla se trhavina a zmizelo dřevo

Pyrotechnik odvezl trhavinu

ŠITBOŘICE (juh) – O tom, že pyrotechnici opravdu nezahálejí, svědčí i poslední dva případy z víkendu.

V sobotu v Šitbořicích při provádění výkopových prací byl nalezen podivný předmět a náboje. Majitel kopal vodu a místo toho na něho čekalo nemilé zjištění. O nálezu informoval policii, a tak hlídka vyjela na místo nálezu. Přivolaný pyrotechnik potvrdil, že se jedná o pozůstatky 2. světové války a nevybuchlou trhavinu o hmotnosti jednoho kilogramu si z místa odvezl.

„Znovu apelujeme na občany, aby nepodceňovali podezřelé nálezy. Vždy platí pravidlo, že s nalezenou municí se nesmí nijak manipulovat! Je pouze potřeba místo označit vhodným způsobem a ihned kontaktovat Policii ČR. Bohužel se stále častěji setkáváme s nadšenci, kteří historickou munici vyhledávají za pomoci detektorů kovů. Přitom si neuvědomují, že jim při neodborném zacházení hrozí obrovské riziko neřízeného výbuchu. Proto opět připomínáme, že neodborná manipulace s výbušninou může mít tragické následky!“ varuje policejní mluvčí Kamila Haraštová.

 

Za dřevo nezaplatil

SEDLEC (ha) – Policisté v těchto dnech obdrželi oznámení o krádeži, která se odehrála v katastru obce Sedlec.

Zdá se, že se někdo pořádně připravuje na chladné dny a chce se ohřát u krbu. Ovšem platit za dřevo se mu nechce. Řeč je o neznámém pachateli, který nelenil a přisvojil si volně uložené dřevo ze dvou míst. Jednalo se o dřevo akátu a borovice za více než 10 tisíc korun. Zloděj naložit a odvezl topivo o objemu kolem 7,5 m3.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …