Pondělí , 15 Červenec 2024

BŘECLAV: výstava olejomaleb Radka Důbravného je ke shlédnutí v synagoze až do 4. února

BŘECLAV / synagoga

Otevřeno je každý den od 13h do 17h – mimo pondělí

Ve čtvrtek 7. prosince se uskutečnila vernisáž výstavy Radka Důbravného, kterou autor nazval ohlédnutí „OHLÉDNUTÍ“ a to ohlédnutí za 13ti lety své tvorby. Vernisáž proběhla už ve vánočním duchu a také trochu v předvánočním spěchu. Účast byla mimořádně vysoká (podle zdrojů nejvyšší v tomto roce). To svědčí o zájmu veřejnosti (nejen Břeclavské) vidět dílo i osobně potkat tohoto talentovaného a zároveň skromného autora, ale i o tom, že vlastním úsilím a za pomocí přátel zvládl propagaci. Ačkoliv tuto výstavu pořádá výhradně město Břeclav a MMG Břeclav nebyli přítomni zástupci z vedení těchto institucí.

Zaplněná synagoga (foto Ivan Sítek)

Na úvod krátce promluvila zástupkyně MMG Břeclav, autor a hlavní slovo o malíři a jeho díle měla Evženie Klanicová. V kulturním programu vystoupili Barbora Hluchá a Monika Vališová – obě dvě předvedli spolu houslové skladby. Potom už nastal čas pro přátelské hovory u vína a debaty s autorem.

Barbora Hluchá a Monika Vališová (foto Ivan Sítek)

Vernisáž byla úspěšná a hojnou návštěvnost přejeme autorovi ve vánočním čase i na začátku příštího roku.

autor Radek Důbravný (foto Ivan Sítek)

Radek Důbravný

Narodil se 26. března 1969. Jeho výtvarnou technikou je olejomalba a kresba. Vystudoval střední ekonomickou školu v Břeclavi. V roce 1990 se neúspěšně ucházel o studium na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Od roku 2014 je na volné noze. Žije a tvoří v Břeclavi. V jeho tvorbě nalezneme vlivy surrealismu, fotorealismu či fantastického realismu. Obdivuje díla starých mistrů. Jeho dílo se vyznačuje obrazotvorností a zejména pak smyslem pro detail. Jeho cílem je, abych se divák u jeho obrazů zastavil a nechal na sebe působit volné asociace.

Samostatné výstavy, výběr:

Dělnický dům, Břeclav, 2015
Galerie Reistna, Valtice, 2015
Galerie 99, Břeclav, 2017
Velkopřevorský mlýn, Kampa, Praha, 2017
Schrattenberg, Rakousko, 2018
Galerie U ní, Mikulov, 2019
Hotel Austerlitz, Slavkov u Brna, 2019 TIC Valtice, 2022

Ukázky z tvorby autora

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …