Výstava: Radek Důbravný – Ohlédnutí

BŘECLAV / synagoga Břeclav

7. 12. 2023 / vernisáž – 17 hodin

Pozvánka na  výstavu olejomaleb Radka Důbravného. Bude se jednat o průřez tvorby za posledních třináct let. Slavnostní vernisáž proběhne v prostorách břeclavské synagogy dne 7. prosince v 17 hodin.

Výstava potrvá do 4. 2. 2024

Muzeum a galerie Břeclav – co vadí?

Muzeum a galerie Břeclav pořádá výstavu olejomaleb Radka Důbravného zahájenou v adventním čase v prostorách břeclavské synagogy. V naší společnosti s polygrafickým zaměřením ho velmi dobře známe, vážíme si jeho práce a talentu. Proto jsme se dohodli s vystavujícím na zajištění propagace, konkrétně pozvánek, plakátů, osobní prezentace a kvalitními popisky na Kapa destičky pro vystavující plátna. To vše z našich režijních prostředků. Vlastně tímto počinem ušetříme Muzeu a galerii Břeclav vynaložený čas a finanční prostředky za propagaci. Za uvedené služby nám vystavující výtvarník nabídl umístění loga naší společnosti na uvedených propagačních materiálech pro nadcházející výstavu. Tuto nabídku jsme ze slušnosti a rádi přijali zejména pro velmi přátelské vztahy i když v polygrafii působíme téměř už jen mimo region. Jenže překvapení se dostavilo záhy. Vedení muzea a galerie rozhodlo, že logo naší  společnosti není vhodné umístit na propagační materiál vedle loga města Břeclav (o jeho vizuálu někdy příště), dále loga Muzea a galerie Břeclav. Nezveřejnění našeho loga zdůvodňují tím, že je to výstavní akce města Břeclav a Městského muzea a galerie Břeclav. Nepochopení nebo úmysl vůči soukromým subjektům? Dříve před lety byla větší vůle spolupráce na zájmových výstavních činnostech. Při zapojování vícero subjektů se dostavila širší veřejnost. Vždyť přeci každý zaměstnanec spolupořádající firmy má rodinu a přátele, kteří můžou svou návštěvou výstavu podpořit. Tehdy vše spočívalo i o osobitějším přístupu a přátelských vztazích. Máme zkušenosti z výstavy mimo region. Konkrétněji nedávno jsme spolupracovali na velké výstavě v Obecním domě v Praze za účasti většího množství tiskových a televizních médií, s odmítavými postoji jsme se tady ale nesetkali. Naše firma vlastní webovou platformu www.http://www.tydenik-breclavsko.cz/, kde se snaží pravidelně informovat i o akcích Městského muzea a galerie Břeclav. Přesvěčte se shlédnutím kdo budete mít zájem, ale většina čtenářů o nás ví.

Poděkování a spolupráce? Dříve ano. Dnes vzájemnou podporu již několik let nemáme a ani ji v nadcházejícím období neočekáváme. Mrzí nás to. Pomáhat, mít pochopení pro regionální kulturu v jakékoli lokalitě by mělo být vzájemně vnímáno. Přes tato úskalí přejeme výtvarníkovi Radku Důbravnému zdařilou výstavu a věříme, že i naším přičiněním i kontakty bude mít na vernisáži hojnou účast. Moc rádi jsme se podíleli na kvalitním propagačním materiálu, který si tato výstava rozhodně zaslouží.

EUROPRINTY

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …