Výstava Jiří Heller – KVADRÁLY.CZ – Galerie Konvent Mikulov

MIKULOV / Galerie Konvent – Vrchlického 3

5. července 2019  v 17.00 hodin

zahájí akademický malíř Jan Knorr, ředitel Galerie Konvent v Mikulově, výstavu fotografií Jiřího Hellera ze souboru KVADRÁLY.CZ. Padesát velkoplošných fotografií člena Asociace profesionálních fotografů ČR bude vystaveno v Galerii Konvent do konce měsíce. Na zahájení krátce promluví i autor o vzniku souboru, který tvoří již dvanáctým rokem a který nyní obsahuje více jak dvě stě padesát obrazů, atmosféru dotvoří i tóny svého didgeridoo a indiánské flétny.

Na výstavě bude možné zakoupit nebo si objednat originály fotografií nebo jejich signované kopie.

FB: Jiří Heller

FB: Kvadrály.cz

FB: Galerie WWG.CZ

FB: HELLER.CZ

Web: KVADRÁLY.CZ

Web: Galerie WWG.CZ

FB: Galerie Konvent Mikulov

Web: Galerie Konvent Mikulov – https://galeriekonvent.wordpress.com/

 

Rozhovor s autorem

Jak byste autorům čtenářům popsal své fotografie?

J.H.: Soubor KVADRÁLY.CZ sestává z fotografií opakovaně zrcadlené skutečnosti. Pomocí posvátné geometrie tak zejména přírodních motivů vytvářím obrazy, ve kterých si návštěvník výstavy může nacházet nejrůznější tváře osob, zvířat, nadpozemských bytostí. Záleží pouze na obrazotvornosti a fantazii diváka.

 

Jak vůbec vznikl nápad tvořit tento soubor:

J.H. Často jsme o fotografii diskutovali s mým přítelem Jiřím Hanzlíkem, atomovým vědcem, fotografem a varhaníkem od Sv. Jakuba zároveň. Úžasný člověk. On tvůrčím přenášel a někdy zrcadlil své vědecké postřehy z elektronkového mikroskopu do světa umění. A jednou pronesl větu: „Zkus si to také se svými přírodními motivy“. Tento tvůrčí postup je znám i z tvorby mnoha různých autorů z naší země i celého světa. Já se ale do tématu ponořil hlouběji, provádím četnější zracadlení nebo opakování, systematicky hledám výchozí obrazy, tvořím a často mažu. A pak, stejně jako zde v úžasném Mikulově, prezentuji výsledky svého vidění.

A vaše radosti a úspěch?

Fotografie jsem publikoval na desítkách individuálních i společných výstav, z výběru bylo vytvořeno několik obrazových kalendářů, nyní pracuji na dalším. A také na knize s touto obrazovou tématikou. A jednotlivě? Fotografie zdobí zdi domácností, firem i restaurací.

Takže…

… ano, na výstavě bude možné si zakoupit a přímo odnést nebo objednat originální zvětšeniny nebo signované kopie prezentovaných děl.

 

Partneři výstavy: Centrum FotoŠkoda, EIZO, FOMEI, Olympus, Nielsen, Výrobky od Zrcadla, Rim.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

BABSKÉ RADY * Velkopavlovické kulturní léto 2023

Akce v rámci projektu… VELKOPAVLOVICKÉ KULTURNÍ LÉTO 2023  Talkshow BABSKÉ RADY Úterý 6. června, zahájení …