Vodák útočil na rekord okresu.

HUSTOPEČE /Lk/ – Ve stínu vynikajících výkonů na Hustopečském skákání, kde padl i nejlepší světový výkon ve skoku vysokém, tak trochu zanikly další výkony. Pro region to bylo rozhodně vystoupení Ondry Vodáka, který závodil v juniorské kategorii. Vedl si skutečně výborně, když si vytvořil osobní rekord o jeden centimetr na 212 cm. Tuto výšku skočil hned na první pokus a hned si nechal laťku nastavit odvážně na 216. Laťku v takové výčce nepřekonal dosud žádný atlet našeho regionu (dosud Švestka a Balcar 215). Tato hodnota je shodná s limitem pro juniorské mistrovství světa a jednak je to dosud platný juniorský rekord okresu Balcara. O této výšce bude během sezóny jistě řeč ještě vícekrát. Možná již o víkendu, kdy startuje na juniorském mistrovství republiky a nebo o týden později na mistrovství republiky dospělých. Uspěl i druhý zástupce okresu v tomto závodě Dominik Káňa, který si výrazně zlepšil osobní rekord na 185 cm.

Ošmera šestý na MČR v sedmiboji.

PRAHA /Lk/ – Mistrovství republiky ve vícebojích v pražské hale ve Stromovce se zúčastnil v kategorii mužů Marek Ošmera z Lokomotivy Břeclav. Přesto, že neměl možnost trénovat většinu disciplín, protože Břeclav nemá atletickou halu, podal dobré výkony a šesté místo je velmi uspokojivý výsledek. Při tom ztratil lepší uístění až v poslední disciplíně na 1000 metrů. Zahájil na 60 m časem, se kterým nebyl spokojen 7,43. Ve druhé disciplíně ztratil nejméně 20 cm ve skoku dalekém, protože mu nevycházel rozběh a všechny skoky měl održené před odrazovým břevnem.Nejlepší výkon byl 651. Ve vrhu koulí dosáhl čtvrtého nejlepšího výkonu ze všech závodníků 12,87. V závěrečné disciplíně prvního dne skočil do výšky 175 cm. Druhý den zahájil dobře, když na 60 m překážek zůstal pouze jednu setinu za svým osobním rekordem 8,60. Překvapivý výsledek ,měl ve skoku o tyči, bez jediného tréninkového skoku dosáhl 380 cm. Jak jsme předeslali ztratil na poslední disciplíně 1000 m, kterou zaběhl za 3:08,31. Celkově dosáhl výsledku 4663 bodů, jeho osobní rekord je 5156 bodů.

Kolínek vyhrál v Radíkově.

Raíkovskou patnáctku uspořádali v Radíkově za účasti dvou závodníků našeho regionu. Oba startovali v kategorii nad 60, kde byla trať stanovena na 7400 metrů. V závodě si vedl velmi dobře František Kolínek z AK Perná, který zvítězil časem 32:49 minut, na druhém místě doběhl Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav za 34:00 minut.

Běžci v Kuřimi.

KUŘIM /Lk/ – Skupina běžců regionu Břeclav se zúčastnila běžeckého závodu v Kuřimi na trati dlouhé 7300 metrů s názvem Malá cena Zlobice. V kategorii mužů do 39 let obsadil Martin Vintrlík z Křeipic sedmé místo, mezi šedesátníky doběhl Lubonír Šlancar za ZŠ Šitbořice na osnén místě, v kategorii nad 60 let byl František Kovařík z Břeclavi druhý. Mezi dorostenci si dobře vedl Pavel Halas z Orla Šitbořice . Celkově startovalo více než 150 běžců.

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …