Vévodová a Kolínek druzí

JABLONICA, TUČAPY (Lk) – Běžci z Břeclavska absolvovali další dva závody.

Ve slovenské Jablonici se uskutečnil další ročník Jablonické desiatky, na které se sešel velký počet 485 startujících. V kategorii mužů nad 40 let doběhl Radek Bárta z Velkých Pavlovice na 21. místě časem 42:26 minut. V kategorii mužů nad 50 let se nejlépe umístil Milan Machač z Břeclavi na 18. místě časem 43:34, Milan Orth z Irish Pub Břeclav skončil na 28. místě za čas 50:38 minut. Mezi běžci nad 60 let byl na šestém místě Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves 54:40 minut. Nad 60 let byl 7. František Kovařík (Břeclav) za 52:06 minut.

Na Tučapské desítce startovali běžci z Perné a Nikolčic. Nejlépe si vedla v kategorii žen Martina Vévodová z Perné, která skončila na druhém místě za 40:53 minut, na stejném místě byl i František Kolínek (rovněž z Perné) v kategorii nad 50 let časem 43:35 minut. V kategorii mužů do 40 let doběhl na čtvrtém místě Pavel Hrdina z Perné časem 36:34 minut. Mezi veterány běžel v kategorii nad 60 let Lubomír Šlancar z Nikolčic a doběhl na sedmém místě časem 54:37 minut. Celkem běželo v Tučapech 74 závodníků.

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …