il.foto

Velikonoce nabízí řadu koštů, stačí si vybrat

BŘECLAVSKO (juh) – Velikonční víkend nabízí na Břeclavsku mimo jiného širokou paletu možností, jak ochutnat vína místních vinařů. Stačí si jen vybrat.

 Velikonoční Mikulov

MIKULOV – Načerpejte novou jarní sílu a vyrazte v pátek 3. dubna do příjemného prostředí Vinného sklepa U Konšelů, kde pro vás bude připraven bohatý velikonoční program včetně degustace vín a ukázky sabráže. Začátek je v 18 hodin.

 O Hustopečskou pečeť

HUSTOPEČE – Vína z celé České republiky i ze Slovenska se v sobotu 4. dubna utkají v dalším ročníku soutěže O Hustopečskou pečeť. Soutěžní přehlídka vypukne opět v Hustopečích v Hotelu Centro. Představí se zde vína tradičních odrůd pro hustopečský region z vinic České i Slovenské republiky. Vína ohodnocená certifikovanými degustátory budou dekorována Hustopečskou pečetí, jež byla odedávna symbolem hustopečského vinařství a do povýšení Hustopečí na město, císařem Maxmiliánem II., byla považována za znak tehdejšího městečka.

 Velikonoční košt vín

ZAJEČÍ – Vinařství U Kapličky zve Velikonoční košt vín a velikonoční menu. Již tradiční akci se letos koná ve velkém. Od 3. do 6. dubna můžete ochutnat vína, co hrdlo ráčí a zanotovat s cimbálovou muzikou.

 Vína z Pálavy – to nejlepší z Moravy!

PAVLOV – Výstava vín za účasti cimbálové muziky začíná na velikonoční sobotu 4. dubna v 10 hodin v kulturním domě. Bude zde vystaveno cca 500 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, včetně zahraničních vzorků.

 Velikonoční otevřené sklepy

VALTICE – Otevřené sklepy a vinotéky ve Valticích na vás čekají v sobotu 4. dubna. Putování za vínem začne od 10.00 hod. Start je na náměstí v turistickém a informačním centru.

 XXV. Výstava vín v Zaječí

ZAJEČÍ – Tradiční výstava vín s ochutnávkou v historických sklepních prostorách na Vinařské ulici se uskuteční v sobotu 4. dubna. Začátek v 10.00 hod. Od 13.00 hod. hraje cimbálová muzika. K degustaci bude připraveno až 500 vzorků vín místních a okolních vinařů. Občerstvení zajištěno.

 Velikonoční výstava vín

DOLNÍ VĚSTONICE – Tradiční velikonoční výstava vín z Pálavy a okolí  je připravena na neděli 5. dubna. Výstava začíná v 9.00 hod. v sále kulturního domu. V průběhu výstavy zahraje cimbálová muzika Břeclavan.

Tradiční velikonoční košt vín Šakvice

ŠAKVICE – Šakvičtí vinaři zvou v neděli 5. dubna všechny příznivce a milovníky dobrého vína na tradiční velikonoční výstavu vín do Šakvic. Akce začíná v 10 hodin v sále místní sokolovny. Každoročně je vystaveno cca 400 vzorků vín od místních vinařů i vinařů z širokého okolí. K dobré náladě přispěje vystoupení cimbálové muziky.

 Velikonoce a víno

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Velikonoční neděle je jako stvořená k ochutnávce vína, přijeďte mezi sklepy do Výmolu v Moravské Nové Vsi. Začátek akce v 10.00 hod., ukončení v 18.00 hod. Občerstvení zajištěno formou tradičních i netradičních velikonočních dobrot. Vstupné 300 Kč.

 Velikonoční výstava vín

HLOHOVEC – ZO ČZS Hlohovec pořádá tradiční Velikonoční košt vín v neděli 5. dubna v kulturním domě. Vzorky budou hodnoceny dle dvacetibodového systému. Jednotliví vítězové budou ohodnoceni diplomy a šampióni výstavy diplomy a hmotnou památeční výhrou. Začátek v 10.00 hod.

 Velikonoční výstava vín

BOŘETICE – Tradiční velikonoční výstava vín, kterou pořádají SSRKH a Obec Bořetice, bude probíhat v neděli 5. dubna od 9.00 do 20.00 hod. K poslechu bude od 14.00 hrát cimbálová muzika.

 Výstava vín v Drnholci

DRNHOLEC – ČZS v Drnholci pořádá v neděli 5. 4. v kulturním domě tradiční Velikonoční výstavu vín. Začátek v 10.00 hod.

 Košt v D. Dunajovicích

DOLNÍ DUNAJOVICE – Tradiční, již 37. místní výstava vín se uskuteční na Velikonoční neděli v sále místního kina.

 Výstava vín v Moravské

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Výstava vína po více než 15 letech znovu v Moravské Nové Vsi! Přijďte v neděli 5. dubna ochutnat a porovnat vína od profesionálních výrobců až po drobné malovinaře v prostředí tradiční vinařské obce a ve společnosti místních vinařů.

 Košt v Boleradicích

BOLERADICE – Tradiční výstava vín s ochutnávkou převážně z boleradického regionu se uskuteční v neděli 5. dubna ve společenském sále. Začátek v 11.00 hod. Součástí výstavy je i kulturní program a vystoupení cimbálových muzik Strunka a Vonica.

 Manželé mají slevu

PODIVÍN – Sdružení vinařů a město Podivín Srdečně zvou na Místní výstavu vín, která se uskuteční v neděli 5. dubna v Městské hale Podivín od 9.00 do 20.00. Vstupné je 150 Kč jednotlivec, 250 Kč manželská dvojice. V odpoledních hodinách hraje k poslechu cimbálová muzika Katrán.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …