Vážně krásný koncert!

MIKULOV

čtvrtek 28. září od 18 hodin

V kostele sv. Václava na Kostelním náměstí se bude ve čtvrtek 28. září, v den státního svátku, zasvěcenému patronovi naší země i mikulovského kostela, konat vokální koncert v podání Czech Ensamble Baroque.

„Příslibem je spojení duchovního zážitku a špičkové interpretace vokální části renomovaného tělesa Czech Ensemble Baroque. Tento soubor se v letošní koncertní sezoně dočká 20. výročí svého založení a patří k významným českým souborům věnujícím se autentické interpretaci starších stylových období,“ říká David Gerneš z pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

Uskupení v čele s Romanem Válkem sídlí v Brně, je rezidenčním ansámblem Hudebního festivalu Znojmo, pořádá Letní školu barokní hudby v Holešově a na svých koncertech v ČR i zahraničí spolupracuje s předními sólisty. CD s Händlovými áriemi získalo kladný ohlas u odborné české i zahraniční kritiky.

Páteří koncertu budou vokální duchovní díla německých autorů. Zastoupen bude Heinrich Schütz, jež se řadí mezi největší autory společně s letos jubilujícím Monteverdim a Bachem. Taktéž zazní hudebně cenné dílo Membra Jesu Nostri slavného severoněmeckého bachovského současníka Dietricha Buxtehudeho. Koncert zakončí známé moteto Jesu, meine Freude již zmíněného Johanna Sebastiana Bacha.

Návštěvníkům lednového koncertu Rybovy mše Hej mistře! v piaristickém kostele v Mikulově jistě neunikly pěvecké výkony basisty Jiřího Miroslava Procházky a tenoristy Martina Ptáčka. Oba pánové jsou členy vokálního kvintetu Czech Ensemble Baroque a při příležitosti Svatováclavského koncertu v Mikulově můžeme jejich umění opět obdivovat. Uměleckou vedoucí kvintetu je Tereza Válková. Vokální soubor doplní harmonický doprovod (basso continuo) varhanní pozitiv a violoncello.

Svatováclavský koncert je pořádán ve spolupráci s farností Mikulov a proběhne 28. září v 18 hodin v kostele sv. Václava. Vstupné činí 80 Kč.
(js)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …