Vargová se opět zlepšila

PRAHA /Lk/ – Leona Vargová, dorostenka břeclavské Lokomotivy má za sebou úspěčný začátek halové sezóny. Zatím všechny starty ve vrhu koulí v letošním roce skončily za hranicí 12 metrů. Další zlepšení zaznamenala na přeborech Karlovarského kraje, které se konaly v pražské Stromovce. Překonala si o 15 centimetrů svůj osobní rekord na 12,81. V závodě skončila těsně druhá a toto umístění má i v letošních průběžných tabulkách České republiky v kategorii dorostenek. Na stejných závodech zahájil letošní sezónu exbřeclavský dálkař Radek Juška výkonem 782.

Vrbová třetí v pětiboji na Moravě.

OSTRAVA /Lk/ – V nové atletické hale v Ostravě se konalo mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích všech kategorií za účasti atletů Lokomotivy Břeclav. V kategorii žen vybojovala Radka Vrbová  třetí místo ziskem 2561 bodů, když se zlepšila na 60 m překážek na 10,20, do výšky skočila 144 a 800 m zaběhla za 2:42,90, Linda Komínková byla čtvrtá, když vyhrála kouli výkonem 9,54.V kategorii mužů absolvoval Hála jen první den (60 m za 7,64, v kouli 9,69). Rovněž junior Káňa závodil jen první dem do výšky skočil 172. Juniorka Josefína Komínková obsadil sedmé místo ziskem 2396 bodů, do výšky skočila 147, 800 m zaběhla za 2:34,54. V žákyních startovalo celkem 45 závodnic, Strouhalová skončila celkově na 13. místě ziskem 1642 bodů, do výšky skočila překvapivě 151, na 60 m překážek se zlepšila na 10,65
Fiala vyhrál v Radosticích.
RADOSTICE /Lk/ – V  Radosticích se konal tradiční závod Rohálovská desítka. V rámci tohoto běhu se konal druhý hlavní závod na 4500 m, ve kterém překvapivě zvítězil Dan Fiala z Lokomotivy Břeclav v čase 15:42 minut. Celkem běželo 155 závodníků.

Bravencová vyhrála v Olomouci.

OLOMOUC /Lk/ – Druhá olomoucká hala se konala za účasti skupiny mladých atletů Lokomotivy Břeclav. Nejlépe si vedla v kategorii žákyň Bravencová, která vyhrála skok vysoký výkonem 162, navíc se zlepšila na čtvrtém místě na 60 m překážek na 10,18. Hanzalíková startovala ve třech disciplínách Byla druhá ve vrhu koulí (10,32)třetí v dálce (450) a 60 m zaběhla za 8,58. V žácích prožil první starty ve své nové kategorii Petrjanoš, který se zlepšil ve výšce (160), 60 m překážek zaběhl za 10,15 a hladkou šedesátku za 8,35. Oberndorfer zaběhl 60 m za 8,60 a do dálky skočil 432. Dorostenec Horčička měl 60 m za 8,62, do dálky skočil 478. V juniorské kategorii se zabydluje Vodák, který zvítězil v trojskoku výkonem 14,65 a zůstal tak jen tři centimetry za svým osobním rekordem.