Valkýra nabízí pobyt v malé ZOO

HUSTOPEČE – Strávit týden v ZOO? Pro mnohé děti sen. Ten jim letos v létě plní příměstské tábory na ranči Valkýra za městem.

Dva turnusy v červenci a dva v srpnu nabízí pobyt mezi koňmi, krávami, kozami, psy a kočkami, ale také mezi mnohem exotičtějšími zvířaty, mezi lamami, klokany nebo pávy. Zájem o příměšťáky se zvířaty je podle organizátorky a majitelky ranče Jany Višňovské obrovský.

„V letošním roce pořádáme tábory poprvé. Původní plán byl, že na každý turnus přijmeme deset dětí, pro velký zájem jsme ale navýšili počet na patnáct a tento týden na třetím turnusu máme dokonce šestnáct dětí. Mysleli jsme si, že letos to bude jen tak na zkoušku, ve finále tady ale máme spoustu dětí,“ pochvalovala si Višňovská.

Hospodařit na ranči začínají děti každý den od devíti hodin ráno, končí v šest večer. Dopoledne většinou tráví u koní. Učí se je čistit, sedlat, uzdit i na nich jezdit. Zkusí si ale i vyčistit krávu nebo podojit kozu. Tábory jsou určené pro děti už od čtyř let. Nejstarším je okolo patnácti. Táborníci se letos mohli těšit také na nové malé přírůstky. Od jara jich na ranči Valkýra přibylo téměř patnáct.

Přes školní rok funguje na ranči také jezdecký kroužek. Noví členové letos od září přibydou i díky příměstským táborům.

text a foto: Jana Rozková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …