foto-hajdova

V útoku se trápili, nakonec ale Břeclav uhájila proti Bobrům dva body

Břeclav – Tři využité přesilovky pomohly břeclavským hokejistům k dalšímu bodovému zisku. V zápase s Valašským Meziříčím byli papírovými favority, ale svou roli po většinu zápasu nedokázali naplnit. Lvi se střelecky trápili, po druhé třetině dokonce těsně prohrávali. V závěrečném dějství ale zápas tři minuty před koncem otočili na 3:2, přesto Bobři dokázali za dalších 61 sekund srovnat. O vítězi tak rozhodlo až prodloužení, v němž si domácí tým vybojoval faul a obránce Sedlák svým premiérovým gólem v břeclavském dresu rozhodl o výhře Břeclavi 4:3 v prodloužení. Břeclavané tak uhájili páté místo a v sobotu od 17 hodin vyzvou lídra tabulky ze Vsetína.

Na úvod zápasu fanoušci děkovali obránci Lvů Jiřímu Novákovi, který už za Břeclav odehrál více než 200 soutěžních utkání. Teprve pětadvacetiletý bek je nejstarším hráčem v kádru trenérů Konečného s Hamanem. Jemu, ani jeho spoluhráčům, se ale první třetina příliš nepovedla. Domácí hokejisté měli proti devátému týmu tabulky územní i střeleckou převahu, ovšem jejich akce nebyly příliš nebezpečné. Diváky hokej spíše uspával, k vidění byly souboje u hrazení, které skýtaly jen minimum vzrušení.

Druhá třetina začala pro domácí tým nejhůře, jak mohla. Už ve 22. minutě slavili Bobři velmi šťastný gól, když si po Barošově střele puk za Šurého kopl jeden z domácích hráčů. Neprůstřelnost domácího brankáře tak skončila po 82 minutách. To byla pro Břeclavany studená sprcha, protože do té doby vyslali Valaši na Šurého jen šest střeleckých pokusů. V polovině zápasu navíc hostující Martiník nastřelil tyčku. Tlak Lvů pokračoval, ale gólman Vydržel za svá záda puk nepustil ani po největších šancích modro-žlutých.

Střelecké trápení zlomil až přesilovkový gól Lukáše Nováčka, který před bránou tečoval po břevno ránu Ditricha. Jenže domácí se těšili z vedení přesně jednu minutu a jednu sekundu. To vrátil vedení Bobrům Martiník, také v početní výhodě. A Lvi znovu dotahovali. Pomohl jim opět faul Valachů, který s trochou štěstí potrestali. V 51.minutě pálil od modré Miklík, zlomil přitom hůl, ale kotouč se dostal k Dominiku Směřičkovi, který po ledě prostřelil Vydržela podruhé. Domácí hráči byli rázem na koni a snažili se o zvrat v utkání. Blízko vedoucího gólu byl Beneš, který trefil některou z tyčí za Vydrželem, od které se puk odrazil na záda gólmana Bobrů. Sudí ale po poradě s brankovým rozhodčím branku v této nepřehledné situaci neuznal. To Lvy zdravě nabudilo a v 57. minutě už dosáhli regulérní branky. Ondřej Kubáč švihem vymetl pavučiny v růžku hostující brány. Své bývalé spoluhráče však rozesmutněl jen na 61 sekund. To se z druhé dorážky trefil do odkryté Šurého brány Martin Varga a vyrovnal na 3:3.

O tom, že bolusový bod připadne domácím, rozhodl Sprušilův faul a třetí přesilovkový zásah Lvů v zápase. Po 50 sekundách ukončil prodloužení tvrdou ranou obránce Jan Sedlák.

Autor: Martin Daneš

Radek Haman (trenér Břeclavi): „Dneska jsme dva body získali, to musíme sami k sobě být upřímní. Valašské Meziříčí přijelo skvěle připravené, organizovaně bránili střední pásmo a byli dopředu nebezpeční. My jsme se dopředu dost pomalu rozjížděli, v první třetině jsme měli moře střel, ale polovina z nich šla úplně vedle. Směrem dopředu to nebylo ideální, moc nám to tam teď nepadá. Asi v polovině zápasu jsme stáhli sestavu na tři lajny a trošku se to zlepšilo. Přesto ValMez dvakrát vedl a alespoň bod si zasloužil. My jsme si šli za body asi trošku víc, rozhodla přesilovka v prodloužení, kdy nám to tam padlo. Dva body jsou opravdu vybojované a pro nás důležité.“

Petr Tejkl (asistent trenéra Valašského Meziříčí): „Můžeme si říkat, že je bod málo, ale z Břeclavi moc týmů s body neodjíždí, má kompaktní tým, který doma umí. Bodu si tedy vážíme a kdyby nám to někdo tvrdil před zápasem, že uhrajeme remízu, asi bychom ji brali a budeme spokojení. Podle vývoje utkání jsme mohli vytěžit ze zápasu víc, dvakrát jsme vedli, ale remíza asi byla spravedlivá. Domácí nás ve třetí třetině zatlačili a přehrávali, nám se podařilo v závěru po zásluze aspoň vyrovnat. V prodloužení pak přišlo vyloučení, které domácí potrestali.“

HC LVI BŘECLAV – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:3PP (0:0, 0:1, 3:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Nováček (Dittrich, Sedlák), 51. Směřička (Miklík, Červenka), 57. Kubáč (Papp, Směřička), 61. Sedlák (Červenka) – 23. Baroš (Kuchta), 48. Martiník (Matějek), 58. Varga M. (Matějek, Finkes)

Vyloučení: 5:7, navíc Fejt – Vydržel OT 10 minut Využití: 3:1, Rozhodčí: Netopil – Klein, Linhart, Diváci: 245, Poměr střel: 36:25 (11:6, 11:13, 13:6 – 1:0)

HC LVI Břeclav: Šurý – Miklík, Směřička – Sedlák, Dittrich – Novák (A), Fejt – Nováček, Zháňal (C), Beneš (A) – Kučera, Tobola, Červenka – Höss, Medřický, Buhaj – Papp, Průdek, Kubáč

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel – Fišera, Gulda st. (A), Finkes, Šimek, Matušenko, Valentík, Matějek – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník (A), Slovák, Sprušil, Škumát, D. Varga, Mar. Varga (C), Gulda ml.

Další utkání 16. kola: Hodonín – Karviná 5:3, Technika Brno – volno, Poruba – Nový Jičín 0:1, Přerov – Opava 3:2, Frýdek – Vsetín 4:5

-hcbreclav.cz-

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …