V synagoze zazní gregoriánské chorály

BŘECLAV (juh) – Skvělý hudební zážitek nabídne poslední březnový den břeclavská synagoga. Vystoupí zde sbor Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena.

Mužský pěvecký sbor Schola Gregoriana Pragensis patří již řadu let mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Toto unikátní uskupení vzniklo v roce 1987 pod taktovkou Davida Ebena (bratra Marka Ebena), který soubor vede dodnes. Repertoár sboru se zaměřuje především na liturgickou hudbu 10. – 11. století, do svých programů však zařazuje i hudbu 13.-15. století a gregoriánské zpěvy české chorální tradice včetně rané polyfonie. V širokém spektru repertoáru souboru lze však najít i soudobou tvorbu současných českých skladatelů.
Koncert provede posluchače od počátku gregoriánského chorálu až k ranému vícehlasu. Program nabídne průřez tím nejpoutavějším od prosté žalmové recitace až po bohatě zdobené kompozice a vícehlasé skladby.
Vstupenky na toto jedinečné vystoupení již můžete zakoupit v muzeu pod vodárnou a v synagoze. Vstupné činí 200 korun, koncert začne v 19 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …