V Hustopečích budou mít venkovní posilovnu

HUSTOPEČE – Takzvané workoutové hřiště vznikne na volném prostranství před krytým bazénem v Hustopečích. Za jeho vybudování bojuje radní Richard Homola spolu se stovkami facebookových fanoušků. Facebookové stránky ukázaly, že zájem o venkovní posilování v Hustopečích je.

Street workoutové hřiště je vlastně venkovní posilovna. Jsou na něm i podobné cvičební prvky. Na všech se však cvičí pouze s vlastní tělesnou vahou. Na hřišti by tak měly být k dispozici bradla, hrazda, žebřík na ručkování, lavice na posilování, sestava s kruhy nebo ribstole. Nejsložitější bylo podle Homoly najít pro hřiště vhodné místo.

„Většinou tato hřiště vznikají na sídlištích. Vzhledem k tomu, že máme sídliště po revitalizacích, jsou tam vysázené stromy, vybudovaná hřiště pro malé děti, možností už tam moc není. Na druhou stranu, do obytné zóny jsme venkovní posilovnu ani nechtěli moc dávat kvůli hlučnosti,“ vysvětlil Homola.

Radní se tak nakonec shodli na nevyužívaném place v areálu Sportovního zařízení města. Na betonovou plochu 14 x 14 metrů se položí dopadová guma a vhodný podklad pro venkovní posilovnu bude hotový. Místo je vhodné i proto, že se areál na noc zamyká. Zabrání se tak případnému vandalismu. Venkovní posilovna by na betonové ploše mohla vyrůst už letos na podzim. Pravděpodobnější a vhodnější varianta je však podle Homoly až jaro příštího roku.

zdroj: hustopece-city.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …