V Hlohovci letos vládli Slováci

HLOHOVEC (juh) – Zatímco vloni ovládli Velkou cenu Hlohovce – Trofeo Cinelli polští cyklisté, letos je na nejvyšších příčkách vystřídali Slováci.

Letošní ročník závodu pořádaného cyklistickým oddílem Sportcomplex Břeclav vyhrál Liboš Malovec, slovenský závodník ve službách izraelského týmu Cycling Academy. Malovec byl nejrychlejší ve spurtu první skupiny, když porazil svého krajana Marka Čaneckého (Amplatz – BMC) a nejlepšího Čecha Aloise Kaňkovského.

Závod v Hlohovci byl velmi chladný a především větrný. Na 104 kilometry dlouhou trasu závodu nejdříve vyjeli junioři, o minutu později peloton kategorie U23 a o další minutu později peloton elitních závodníků. Poté co se sjely skupiny juniorů a U23, vyrazil do útoku Daniel Turek (Cycling Academy) a s ním junior Jakub Otruba (Mapei Cyklo Kaňkovský) a Tomáš Zechmeister (Puskinak.cz). V polovině závodu však byli dojeti zredukovaným pelotonem, který se pomalu dělil zejména na větru.

Sólový únik vyzkoušel mladý Radovan Doležel (SKC Tufo Prostějov) a za ním se peloton začal dělit na menší skupiny. Následně se vytvořila první skupina 12 závodníků, mezi kterými se mělo rozhodnout o vítězi. Únik vyzkoušel Marek Čanecký, ale nenašel dostatečnou podporu ve svých kolezích v úniku. V posledním okruhu zaútočili Jiří Polnický (Whirlpool – Author) a Tomáš Koudela (SKC Tufo Prostějov). Avšak i jejich snaha skončila kilometr před cílem a do finiše se řítila první skupina. Ve spurtu byl jednoznačně nejrychlejší slovenský závodník Luboš Malovec, druhý dojel Marek Čanecký a třetí Alois Kaňkovský. Nejlepším juniorem se stal Michal Brázda z Mapei Cyklo Kaňkovský.

Neztratili se ani cyklisté z Břeclavska. Kategorii Hobby (1966-75) vyhrál Libor Zajíc, ve starší kategorii „hobbíků“ (1956-65) byl nejrychlejší Bronislav Ševčík, čtvrtý dojel MIroslav Peňáček. Mezi staršími žáky se se do elitní desítky dostal devátý Šimon Odehnal, Jakub Petrjanoš byl osmnáctý, starší žákyně Veronika Jaborníková patnáctá.

Ani letos nechyběly v programu Velké ceny Hlohovce doprovodné závody nejmenších dětí. Kompletní výsledky najdete na www.sportcomplex.cz

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …