V Dolních Dunajovicích vyráběl drogy

DOLNÍ DUNAJOVICE – Služba kriminální policie a vyšetřování v těchto dnech sdělila podezření 47letému muži z Dolních Dunajovic. Ten se bude zpovídat z přečinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Chemikálie a předměty k výrobě drog objevili policisté v polovině února letošního roku v rodinném domku, kde byly nalezeny ostatky tří novorozenců. Ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy tehdy brněnští kriminalisté obvinili pětadvacetiletou ženu. Vzhledem k tomu, že obviněná byla občasnou uživatelkou drog, prověřovali kriminalisté souvislost také s nalezenými prekurzory. Jak potvrdilo odborné vyjádření, muž bydlící v domku vyráběl pervitin. Z výsledků jasně vyplývá, že ve věcech, které vydal, byla zjištěna přítomnost metamfetaminu –  ten náleží do seznamu návykových látek. Při šetření vyšlo najevo, že sedmačtyřicetiletý muž vyráběl stimulační drogu hlavně pro svoji potřebu. Jen výjimečně ji distribuoval i jiným uživatelům. Nepodařilo se však prokázat, že by pervitin nabízel příbuzným, kteří s ním v domě bydleli.

K celému případu zbývá dodat, že mu za uvedené jednání hrozí podle trestního zákoníku odnětí svobody v délce od jednoho roku až na pět let.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …