Úspěšný víkend pro plavce Delfínu Břeclav

BRNO, BRUNTÁL (rj) – Během víkendu závodili plavci břeclavského oddílu výkonnostního plavání Delfín na závodech v Brně a Bruntálu.

Katka Michálková (ročník 2000) reprezentovala Břeclav i Českou republiku na mezinárodních závodech v Bruntálu. Závodů se se zúčastnily také oddíly z Ruska, Maďarska, Slovenské republiky a Polska. Konkurence byla silná, ale Katka se dokázala prosadit. Závodila v kategorii dospělých plavců, takže poměřila síly s plavkyněmi o několik let staršími. O to více jsou cenné medaile, které získala – tři stříbrné z disciplín 100 m prsa, 100 m polohový závod, 100 m volný způsob a jedna bronzová na 100 m znak. Vždy ji předstihly jen starší závodnice.

Mladší plavci přijeli do Brna na Jarní městský přebor žactva a odvezli si celkem 10 medailí. Vzhledem k účasti i těch nejlepších oddílů z našeho regionu jsou to medaile velice cenné.

Největší zásluhu na medailovém zisku měl Jakub Tréšek (2005). Ten získal celkem pět medailí. Cenná je určitě bronzová medaile na obtížné trati 200 m volný způsob, ale i bronz za sprint na 50 m volný způsob, kde byla naopak velká účast a silná konkurence. Anička Blažková (2004) přidala stříbro na 100 m znak a bronz na 200 m znak. Nejmladší břeclavská závodnice Dominika Limová (2006) vybojovala také dvě medaile a to na stříbro na 50 m motýlek a bronz na 50 m prsa. Jednu cennou stříbrnou medaili vybojovala Soňa Chlubnová (2004) a to v disciplíně 200 m motýlek. Tato disciplína je velice náročná jak na fyzickou kondici, tak na techniku. Škoda diskvalifikace kvůli předčasnému startu na poloviční trati, kde si mohla také odvézt medaili za 3. místo. Dařilo se také Sáře Slámové (2003), která ve všech svých disciplínách doplavala těsně pod stupni vítězů. Nejlepší umístnění byla 4. místa na 100 m prsa, 100 m znak a 200 m prsa. Ema Veverková (2004) vybojovala také 4. místo, a to na obtížné trati 200 m motýlek.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …