Úspěšný atletický víkend, Špacír a Vargová vyhráli, ale ….

Špacír byl nejrychlejší v Radíkově

RADÍKOV U OLOMOUCE (Lk) – Radíkovská patnáctka se jmenoval běh, na jehož start se postavilo 97 závodníků. Když pořadatelé zkusili trať před startem, rozhodli se ji zkrátit. Důvodem bylo náledí, sníh a vítr. Tohoto závodu se zúčastnil i veteránský běžec Lokomotivy Břeclav Ladislav Špacír. Startoval v kategorii nad 60 let a tuto kategorii překvapivě vyhrál v čase 35:05 minut.

RÁJEČKO – Současně se konal další závod Ráječkovská desítka, kde byly podmínky obdobné. V závodě mužů startoval Vlastimil Lysák z Mikulova, který skončil na desátém místě v čase 36:21, 31. byl v cíli Martin Vintrlík z Křepic za 39:49. V mužích nad 40 let byl na 71. místě klasifikován Ivan Urbánek z Břeclavi za čas 47:03. V kategorii nad 50 let skončil Milan Orth z Irish Pubu Břeclav na 27. místě v čase 1:01:59. Ženy běžely trať asi 4 km a v kategorii nad 35 let byla třetí Kateřina Doubková z Perné v čase 15:36 minut. Celkem zde startovalo 451 běžců.

Vargová vyhrála v Bratislavě

BRATISLAVA (Lk) – Dorostenka Lokomotivy Břeclav Leona Vargová startovala mimo soutěž na přeborech Západoslovenského kraje v halové atletice v bratislavské hale Elán.

Snaží se o to, aby mohla statovat na mistrovství ČR v atletice v Praze. Právo startu má nejlepších 16 v každé disciplíně podle stávajících tabulek nejlepších výkonů. Vargová je zatím ve vrhu koulí na 18. místě, a proto využila tohoto startu. I přes vítězství výkonem 11,35 m, což je jen šest centimetrů za jejím osobním rekordem, se jí zatím nepodařilo posunout v tabulkách vpřed.

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …