Foto: ruzovapanda.blogspot.com

Úsměv nic nestojí, tak proč to nezkusit?

Vánoce i Silvestr jsou za námi a jsme opět v novém roce. Jaký asi bude rok 2015? Na tuto otázku sama neznám odpověď, ale vím, že by mohl být určitě lepší, než ten minulý. Stačilo by tak málo…

Většina lidí, jak už to bývá, si každý rok dává nějaké to předsevzetí. Ať už je to odhodlání ukončit přátelství s tolik milovanými cigaretami nebo vyhlásit boj přebytečným kilogramům a mučit své tělo v posilovně nebo držet redukční dietu. Mnoho z nás stejně opět podlehne a sklouzne do starých kolejí. A jsou ty tam ta silná novoroční předsevzetí.
Nejlepším předsevzetím pro každého z nás,by bylo krátké zamyšlení sám nad sebou. Jak vlastně žijeme a jak se chováme k sobě a ke svému okolí? Lidé úplně zapomněli na to, že ,,existuje“ slušné chování a podle toho, jak se k sobě chováme, pak vypadá naše společnost.
Stačilo by obnovit kdysi samozřejmé – Dobrý den, na shledanou, kouzelné slovíčko prosím a děkuji. Jako by se to z naší společnosti někam nenávratně vytratilo a my kolem sebe chodíme, jako těla bez duše. Všichni zamračení, neustále nespokojení, plni hněvu, stresu a starostí. Svět by byl veselejší a každému by se žilo líp. Jen se na sebe usmát a prohodit pár slov. Komunikace je přece přirozený projev člověka, tak z čeho mít strach? Že budete za blázna? Já to tak dělám neustále a to, že mi někdo neodpoví nebo se na mě divně dívá a myslí si kdo ví,co? To už neřeším. Když to v sobě prolomíme všichni, budou divní ti druzí.

Zkuste se na ulici usmát na někoho úplně cizího. Zaručeně se na vás usměje taky. Máme to tak v sobě nastavené, možná o tom ani spousta z vás neví. A úsměv nic nestojí, tak proč to nezkusit?
Přeji všem lidem, aby byli v roce 2015 spokojení a nosili úsměv na tváři. Všechno půjde líp a každý z nás bude tím úspěšným a zazáří.

Martina Dudová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …