Úpravna vody zahájí zkušební provoz v květnu

BŘECLAV – Rekonstrukce úpravny vody v Kančí oboře je ve finále. Od května chtějí Vodovody a kanalizace Břeclav začít se zkušebním provozem.

„Zkušební provoz předpokládáme v období od května do října 2015. Po dobu šesti měsíců zkušebního provozu bude do vodovodní sítě dodávána i nadále kvalitní pitná voda, u které však může dojít vzhledem k nutnosti odzkoušení a seřízení nové technologie ke krátkodobému zvýšení sledovaných hodnot nad obvyklé hodnoty,“ uvedl ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Jan Cabal, který prosí odběratele o shovívavost. Jak doplnil, o ukončení zkušebního provozu bude společnost odběratele opět informovat.

Společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav se na potřebnou opravu podařilo sehnat téměř 270 milionů korun z Fondu soudržnosti a dalších téměř 16 milionů ze Státního fondu životního prostředí. Sama společnost se bude podílet necelými dvaatřiceti miliony korun. Hlavním důvodem rozsáhlé rekonstrukce byl špatný stav technologie úpravy vody, která byla po čtyřicetiletém provozu schopná v potřebných parametrech upravit pouze množství vody pohybující se kolem jedné poloviny výkonu úpravny. Při vyšších výkonech se kvalita vody zhoršovala.

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …