Týdenní výsledkový servis mládeže

Týdenní výsledkový servis mládeže. Další odložená utkání.

V odehraných zápasech však Lvi napříč kategoriemi nepoznali prohru.

Máme za sebou poslední lednový týden. Nakonec se odehrálo pouze 6 zápasů. Zbytek se musel odložit a bude se dohrávat později. Můžeme však říci, že z odehraných utkání si tento týden všichni Lvi odváží 100% úspěšnost. Pojďme si shrnout, jak tento Lví týden vypadal.

1. třída byla na mistrovském turnaji minihokeje ve Vyškově. Celkově si Lvíci připsali dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru

Úvodní minuty turnaje až do jeho konce patřily našemu týmu. Už po 48 vteřinách Lvi prostřelili vícekrát brankaře Vyškova, což přineslo pro celý zbytek utkání velmi příznivé potěšení z předvedené hry. Překvapivé vedení vydrželo po celou dobu utkání. Znovu fanoušci a rodiče mohli vidět parádní představení od našich mladých nadějí. V utkáních bylo vidět řada pěkných kombinací, herní činnosti jednotlivců a také vstřelených branek.

Vyškov-Břeclav zásahy brankářů 30-16.

V dalším duelu slavili Lvi znovu. Vícebrankový náskok našich mladých nadějí zajistili v dalším zápase s Technikou Brno. Trenéři si chválili zejména druháčky Andreje Turčana a Olivera Michaloviče, kteří těžili z předvedených nahrávek a kombinací. Velmi kvalitní výkon předvedli také naši brankáři Petr Dvořáka a Jakub Horníček

Technika – Břeclav zásahy brankářů 33-8

1. třída doma smetla Zastávku u Brna.

Na domácím ledě se tento víkend představila naše 5. třída proti Zastávce u Brna, kde opět v utkání dominovala. V letošní sezoně podává tato třída velmi vyrovnané a kvalitní výkony, což vyvrcholilo vítězstvím vánočního břeclavského turnaje. Do nového roku vstoupili Lvi opět vítězstvím s Blanskem a těsnou prohrou s favoritem turnaje Kometou Brno. Tento víkend, ale opět navázala na vítěznou vlnu, když si poradila po třetinách 4:1,3:0, 4:1 se Zastávkou u Brna. „Výhodou našeho mužstva jsou velmi vyvážené výkony většiny hráčů. V dnešním utkání zaslouží pochvalu také náš brankář Jan Vožda.“ doplnil trenér Turčan.

Břeclav – Zastávka u Brna zásahy brankářů 14-26

*Za podklady a fotky děkujeme T. Turčanovi

1. třída zakončovala týden. V neděli do Fosfa arény přijel Vyškov. Utkání přineslo zvrat hned v první třetině, kdy Břeclav během jedné minuty změnila stav zápasu z 0:0 na 3:0 pro svůj prospěch. První dvě branky přidal v čase 14:06 a 14:25 Pavol Strnádel. O 31 vteřin později navyšoval Matyáš Černý. Vyškov však ukázal bojovnost a zápas nevypustil. Začátkem 16. minuty zvládl korigovat na 3:1. Hostům vyšel lépe také vstup do druhé třetiny, kdy se rychle prosadili a posunuli skóre na kontaktních 3:2. Velmi důležitý byl další gól, který se povedlo vstřelit Lvům. Konkrétně Eriku Zhejbalovi. Vyškov se však opět nenechal rozhodit a dokázal srovnat skóre utkání na 4:4. Zdálo se, že třetí třetina začne právě za tohoto nerozhodného stavu, Matyáš Černý však gólem do šatny 30 vteřin před sirénou poslal Lvy opět do vedení. V úvodu třetí části Lvi navýšili na 6:4, kdy Pavol Strnádel završil hattrick. V čase 47:27 MBK vstřelil pátý gól a opět sahal po srovnání. Závěr zápasu pak přinesl velikou podívanou. 5 minut před koncem Matěj Domanský další brankou uklidnil svůj tým. O dvě minuty později se prosadilo duo Smaženka – Strnádel. Vyškov ještě zahrozil šestou brankou v 58. minutě avšak úplný závěr jen potvrdil zaslouženou výhru . V čase 59:21 Strnádel opět proměnil přihrávku Smaženky a připsal si tak již pátý bod v tomto zápase. 19 vteřin před koncem stanovil konečné skóre 10:6 Tomáš Dvořák. Lvi tak z nedělního utkání získali zasloužené 3 body.

Góly Lvů: 5x Strnádel, 2x Černý, Zhejbal, Domanský, Dvořák

1. třída ihned zpočátku týdne na domácím ledě vyzvala Orly ze Znojma. Utkání začali lépe Lvi, kteří se zásluhou Erika Zhejbala prosadili již ve 2. minutě. I přes rychlé vedení však zápas neprobíhal zcela dle představ a Znojmu se chvíli před polovinou třetiny podařilo srovnat. V čase 14:59 Tomáš Dvořák vrátil Lvům vedení, kdy se mu podařilo překonat brankáře hostů O. Slavíka. Po první třetině byl stav tedy příznivější pro Lvy, kteří drželi těsné vedení 2:1. Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Orly, kteří z úvodu opět srovnali. Další branka patřila zase Lvům a Znojmo po chvíli opět dorovnalo. Za dvanáct vteřin však bylo vedení Břeclavi zpět. Rychlou odpověď si připsal Jan Bošek. Stav 4:3 však zdaleka nebyl konečný. Domácím se podařilo ještě dvakrát prosadit a do šaten tak odcházeli s náskokem 6:3. V poslední třetině Znojmo zvládlo vstřelit čtyři branky za sebou a velikým obratem si vzít vedení na svoji stranu. Posledních 7 minut však Lvi zvládli, když nejdříve srovnával Adrian Abazaj a v čase 59:34 v napínavém závěru Erik Zhejbal završil hattrick a rozhodl o výhře svého týmu. Lvi tak ukořistili cenné vítězství 8:7.

K zápasu se vyjádřil trenér Radim Lenkovič:
„Začátek zápasu byl z naší strany hodně vlažný, moc se nám nedařilo v bruslení a v kombinaci. Po dvou třetinách jsme vedli 6:3, ale v poslední třetině se soupeři povedlo vyrovnat. Naštěstí jsme ještě dokázali zápas strhnout na naši stranu a vyhrát 8:7.“

Dorostence čekal nakonec pouze jeden zápas 12. Kolo ligy dorostu  a to v sobotu na domácím ledě.

Zápas měli naši Lvi celých 60 minut pod kontrolou. Pohodlný náskok si vytvořili již v první třetině. Ačkoliv byl úvod vyrovnanější, závěr první části byl na hokejkách domácích. V čase 14:17 otevřel Marcus Kósa skóre utkání, když poprvé v zápase překonal brankáře Kroupu. V 15. minutě navyšoval Hugo Zálesňák, který zužitkoval přihrávku Žace. Tříbrankový náskok završil více než dvě minuty před koncem Kamil Drábek, kterému nahrával Zálesňák. Do druhé třetiny vstoupili Lvi s pohodlným náskokem. Prostějov však byl odhodlán utkání zvrátit a v čase 23:19 V. Čermák korigoval na 3:1. Kdyby se hostům podařilo vstřelit i druhou branku, mohlo by to znamenat drama, avšak Lvi s Davidem Padělkem v bráně nic takového nedopustili. Druhá třetina skončila 4:1, kdy pouhých 5 vteřin před koncem periody mladý Alex Marek ve hře čtyři na čtyři překonal prostějovského maskovaného muže. Třetí třetina měla rychlý start.  Již po minutě Lvi navýšili na 5:1, když Lukáš Suchyňa proměnil přihrávku Marka. O čtyři minuty později Kamil Drábek přidal druhou branku zápasu a posunul skóre na 6:1. Tečku za výsledkem udělal Martin Polzer, který do dvou minut přidal poslední branku utkání   7,: 1  a definitivně tak rozhodl o třech bodech pro svůj tým. Ve výsledkově rozhodnutém závěru dostal šanci v bráně Lvů mladý Ondřej Putin, který si svými výkony řekl o místo mezi dorostenci. Bez tlaku skrze výsledek předvedl posledních deset minut pěkný výkon bez inkasované branky.

Po zápase nám ohlas poskytl dvoubrankový Kamil Drábek: „Zápas byl dle mého mnohem lepší než předchozí v Prostějově. Hráli jsme mnohem lépe a nenechali jsme se stáhnout, za mě poněkud surovou hrou Prostějova. Přestože byl výkon z naší strany lepší, nebyl úplně stoprocentní. Byly tam určité chyby, které bychom mohli do příštího zápasu zlepšit a zaměřit se na ně. Ale v každém případě jsem s výsledkem spokojený a věřím že se bude dařit i nadále v dalších utkáních. Děkuji za možnost vyjádřit se k tomuto zápasu.“

Druhý zápas měl dorost naplánovaný na neděli. Domácí utkání s Warriorem se však neuskutečnilo.

Junioři měli na programu dva zápasy v podobě klasického dvoukola pátek a neděle. Obě utkání však musela být odložena. Lvi tak ani tento týden nadstavbu nezahájili.

Inline hokej – rozpis zápasů JERSEY 53 MČR- sezona 2024

PŘÍPRAVKA DatumČasKoloDomácíHosté05.05.202410:301HC Lvi BřeclavIHC Night Birds Přerov05.05.202413:001IHC Devils ZlínHC Lvi Břeclav05.05.202414:301HC BoskoviceHC Lvi Břeclav19.05.202409:302HC Lvi …