Tříkrálový průvod 2018

BŘECLAV

Tradiční Tříkrálový průvod v Břeclavi je připravený na pátek 5. ledna 2018 od 15. 30 hod. Z jižních Čech opět doputuje exotický zvířecí doprovod, tentokráte v podobě velblouda dvouhrbého a lamy krotké a nebudou chybět ani čtyři králové – představitelé města Břeclavi v čele s panem starostou.  Průvod za zvuku dechové muziky Lanžhotčanka půjde od břeclavského gymnázia ke Kulturnímu domu Delta. Tam koledníky čeká tříkrálový živý betlém v podání souboru Old Stars, požehnání tříkrálové sbírce a dětská vystoupení DNS Břeclavánek a mateřských škol. Zajištěno je i charitní občerstvení pro malé i velké a sladké odměny pro děti s tříkrálovými korunkami.

Právě nyní vrcholí přípravy na tříkrálovou sbírku 2018. Oblastní charita Břeclav počítá se zapojením 70 obcí, přichystáno je na 520 pokladniček a téměř 1 800 dobrovolníků. Stejně jako tři králové obdarovali narozeného Ježíška, můžete i Vy přinášet dary potřebným formou příspěvků do tříkrálové sbírky, která je na území ČR vyhlášena ve dnech 1. až 14. ledna 2018. V tuto dobu mohou Vaše domácnosti navštívit tříkráloví koledníci s prosbou o dar na pomoc lidem v nouzi. Těšíme se i nově na koledování v Poštorné s dětmi ze souboru Koňárek (6. ledna v 15 hod).

Skupinky dětských koledníků s dospělým doprovodem jsou vybaveny průkazem koledníka a zapečetěnou kasičkou s logem Charity. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnická akce v České republice a využití jejího výtěžku má přísná pravidla. Pracovníci Oblastní charity Břeclav velmi děkují za projevenou štědrost a přejí požehnaný rok 2018.

 

Alena Káňová
Oblastní charita Břeclav

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …