foto: www.policie.cz

Tragická dopravní nehoda

BŘECLAVSKO: Chodkyně střet s vozidlem nepřežila.

Hustopeče – K tragické dopravní nehodě vyjížděli policisté dnes v 01.30 hod. Na silnici vedoucí z Velkých Němčic na Hustopeče srazil třiatřicetiletý řidič osobního vozidla zn. Peugeot 106 ženu, která šla v jeho jízdním pruhu. Třicetiletá chodkyně měla na sobě tmavé oblečení a neměla žádný viditelný prvek z retroreflexního materiálu. Po nárazu žena upadla přes kapotu na čelní sklo a následně dopadla na komunikaci. Bohužel její zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehla. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče policisté provedli odborné měření na alkohol i na omamné a psychotropní látky. Oba výsledky dopadly negativně. Drogy ani jiná návyková látka tedy ze strany řidiče za  nehodou nestály. U ženy bude nařízena pitva, která stanoví další podrobnosti.

Celá událost samozřejmě zůstává nadále v šetření. O nehodě byl vyrozuměn také státní zástupce. Míru zavinění ukáže až vyšetřování případu, ale již teď si lze položit otázku – zda řidič mohl rychleji reagovat, kdyby měla chodkyně na sobě reflexní prvky? Používání těchto prvků zákon jasně stanoví! Bohužel ani spekulativní odpověď již nedokáže život mladé ženě vrátit. Možná je to opět výstraha pro ostatní chodce, kteří se v noci pohybují v tmavém oblečení na silnici. Pamatujte, že nejen vidět, ale i být viděn, je to nejzákladnější pravidlo, na které musí chodci při snížené viditelnosti myslet!

K závěru zbývá dodat, že ze statistického hlediska se jedná v letošním roce o první smrtelnou dopravní nehodu na Břeclavsku.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stalo se v uplynulých dnech

BŘECLAV (11.7.2024) – Jeden z asistentů prevence kriminality si při večerní kontrole centra všiml muže, …