Gymnázium Břeclav reprezentovala v celostátním finále Středoškolského poháru i Klára Darmovzalová. Foto: Jiří Holobrádek

Středoškoláci soutěžili pod dohledem Báry Špotákové

BŘECLAV (Lk) – Již tradičně se nejlepší středoškolští atleti z celé ČR sjíždějí na začátku října k finále CORNY Středoškolského poháru na stadion Lokomotivy v Břeclavi.

Bylo tomu tak i letos, kdy startovali vítězové krajských kol, aby bojovali o vítězství v soutěži, které znamenalo také účast na světovém finále v Číně. To byla nepochybně velká motivace a bylo to vidět také na atletické dráze. Tradičném patronem této soutěže je světová rekordmanka, olympijská vítězka, mistryně světa a Evropy v hodu oštěpem Bára Špotáková, která se na finále také dostavila a ocenila výkony a bojovnost mladých atletů a atletek v krátkém proslovu na ploše stadionu. Hned poté se ujala tužky, zasedla za stůl a trpělivě více než hodinu rozdávala podpisy a pózovala před objektivy fotoaparátů a mobilních telefonů. Nepřijela do Břeclavi sama, vedle partnera Lukáše nechyběl malý Janeček a ai také domácí čtyřnohý hlídač. Po skončení autogramiády a bojů na dráze odešli účastníci do kina Koruna, kde proběhlo rozdávání medailí, diplomů a cen nejlepším účastníkům. Na dráze to letos vyhráli chlapci z Gymnázia Opava a dívky z brněnského Gymnázia Hády. Studenti opavského Mendelova gymnázia zdolali o 21 bodů metu 10.000 bodů a po loňském těsném druhém místě slavili tentokrát triumf. O 17 bodů porazili loňské šampiony z Církevního gymnázia Olomouc. Obhajobu úspěšně zvládly studentky brněnského Gymnázia Hády, když nasbíraly 9.288 bodů. Devět tisíc překročily také jejich největší soupeřky ze Střední odborné školy a gymnázia ve Starém Městě u Uherského Hradiště (9.074).

Mezi medailisty jsme viděli řadu předních nadějných atletů včetně medailistky ze Světové olympiády mládeže ve skoku vysokém Michaely Hrubé. Ta byla v v Břeclavi překvapivě poražena svojí spolužačkou Eliškou Buchlovskou.

Jako pořadatel měla právo startovat i děvčata z břeclavského Gymnázia a některá toho také využila. 60 m zaběhla Schmidtová 60 m za 8,30, 200 m Vrzalová za 30,70, Šubíková a Darmovzalová zvládly 800 m za 2:46,18 a 2:46,42, ve výšce se zlepšila žákyně Hrozková na 150 centimetrů a stejnou výšku zdolala i Komínková. Zvláštní poděkováním patří pořadatelům z Gymnázia Břeclav a z atletického oddílu Lokomotivy Břeclav, kteří se své úlohy zhostili na výbornou. Hlavní organizační odpovědnost na sebe vzali učitelé Jiří Petrjanoš a Zbyněk Chlumecký.

DSC_6039
Barbora Špotáková přijela na finále s celou rodinou. Foto: Jiří Holobrádek

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …