Štěkající pes hned dvakrát vadil

KRAJ: Senior z Břeclavska měl doma nelegálně tři zbraně.

Hned několik policejních hlídek spěchalo v podvečer do Kostic na Břeclavsku. Domácí neshody tam vyvrcholily verbálními útoky osmasedmdesátiletého muže. Vlastník několika zbraní, který podle oznamovatele má poměrně časté agresivní nálady, tam vyhrožoval zastřelením psa i dalších obyvatel domu. Policisté v průběhu velmi rychlého zásahu zajistili v domě seniora, který už v klidu pojídal večerní polévku. Další zjištění ale jsou opravdu zneklidňující. V domě policisté objevili devět střelných zbraní a několik tisíc nábojů do nich. Šest zbraní měl držitel zbrojního průkazu legálně, zbývající tři pak nelegálně. Dostal je prý darem. Všechny zbraně a munici policisté zadrželi.

Podobný spor, v němž hrál stěžejní roli sousedův štěkající pes, se rozhořel v Řícmanicích krátce před půlnocí. Dvaačtyřicetiletý muž tam šel upozornit souseda na noční klid rušící zvíře. Šedesátiletý muž ale situaci řešil po svém. Zvonícího souseda ve dveřích uvítal s pistolí v ruce a tou mu dokonce mířil do obličeje. Oznamovatel ale souseda duchapřítomně odzbrojil. Rozhořívající se spor začali muži společně řešit. To ale už na místo spěchala policejní hlídka, která už s emočně vychladlou dvojicí případ vyřešila. Přesto policisté šedesátníkovi legálně držené zbraně zadrželi.

Mnohem nebezpečnější situaci pak řešili rovněž před půlnocí policisté v Tišnově. Na zahrádce jedné z tamních hospod manipuloval jeden z hostů s krátkou střelnou zbraní. Nebezpečnou situaci oznámila obsluha podniku policistům. Když ti dorazili na místo, byla trojice cizinců na odchodu. V průběhu podle popisu kontrolované dvojice cizinců se z vedlejší temné uličky výstřel a následně další. Třiačtyřicetiletého muže, který patřil ke skupince a začal z místa utíkat, policisté zadrželi až po použití varovného výstřelu. Na útěku muž plynovou pistoli odhodil. Později vypověděl, že střílel na protest proti kontrole svých kamarádů. Při kontrole cizince u něj policisté zajistili další plynovou pistoli. Opilý muž, který nadýchal skoro dvě promile, skončil v poutech a následně policejní cele.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …