Stále neporažená Břeclav navýšila své vedení v Českém poháru žáků

Lokomotiva Fosfa Břeclav / Volejbal

O víkendu bojovali kluci z Břeclavi v druhém kole nejlepší osmičky Českého poháru žáků v Kladně o další důležité body do celkového pořadí. Celý tým odjel do Kladna už v pátek s cílem zopakovat vítězství z prvního kola finálové osmičky. Podle rozlosování turnaje čekalo na každý tým v sobotu pět a v neděli dvě utkání. Břeclavský tým přijel do Kladna v téměř kompletní sestavě a tak mohl trenér Fabikovič rozložit zápasovou zátěž na celý kádr. V jednotlivých utkáních se postupně vystřídali všichni kluci a tým si zachoval po celou dobu turnaje stabilní výkonnost. Sehranost celého týmu se pak naplno projevila v posledním nedělním utkání, kdy Břeclav jednoznačně porazila domácí Kladno 2:0 s poměrem míčů 25:15 a 25:8.

Lokomotiva FOSFA Břeclav v Kladně postupně porazila tyto soupeře:

Blue Volley Ostrava 2:0 (17,21)

Volejbal Sokolov 2:0 (11,28)

TJ Nový Jičín 2:1 (19,-20,4)

VK České Budějovice 2:1 (-25,18,7)

VK Znojmo-Přímětice 2:0 (12,22)

SK Prosek Praha 2:0 (19,8)

Kladno volejbal 2:0 (15,8)

Ve dvou utkáních musel břeclavský tým o vítězství bojovat až ve třetím setu. Vždy se na tuto rozhodující část zápasu dokázal plně koncentrovat a soupeřům dovolil získat jen 4 respektive 7 bodů.

V každém zápase si šel tým břeclavské Lokomotivy cílevědomě za vítězstvím. Základem jejich dalšího úspěchu bylo výborné podání, kvalitní příjem a k vidění byly i rychlé útočné kombinace.

Naprosto zaslouženě kluci zvítězili i v druhém turnaji nejlepší osmičky a upevnili si první místo v Českém poháru žáků. Individuální ocenění dosáhl také smečař Břeclavi Daniel Fabikovič, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

O konečné pořadí v Českém poháru žáků budou kluci Lokomotiva FOSFA Břeclav bojovat 23. a 24. března v Hradci Králové, kde se bude konat finálový turnaj. Do této závěrečné části soutěže bude tým z Břeclavi vstupovat jako vedoucí tým průběžného pořadí s pěkným bodovým ziskem. Nic však není ještě rozhodnuto. Závěrečný finálový turnaj bude hodnocen dvojnásobným počtem bodů, což může celkovým pořadím ještě zamíchat. Věříme, že se našim žákům podaří i na toto finále dobře připravit a předvedou opět výborný volejbal.

Ivan Rylich

Fotky zde.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický – Výběr z díla

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / synagoga 2. 6. – 16. 7. 2023 / …