Srážka nákladních aut skončila tragicky

SEDLEC – Tragické následky si vyžádala dopravní nehoda na silnici mezi Mikulovem a obcí Sedlec.

K nehodě došlo v úterý po druhé hodině odpolední. Dvaadvacetiletý řidič jel s nákladním autem Volvo se slovenskou registrační značkou směrem na obec Sedlec. Při projíždění zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel do protisměru. V té době tudy jela směrem na Mikulov nákladní souprava s cisternou, kterou řídil pětapadesátiletý muž z Brněnska. I když se snažil intenzívně brzdit, střetu pro krátkou vzdálenost nezabránil. Ve zcela zdemolovaných kabinách oba řidiči utrpěli velmi vážná zranění. Mladší z nich na místě zemřel a druhého transportoval vrtulník do nemocnice v Brně.
Po této kolizi byla silnice zcela neprůjezdná. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Dopravu policisté odkláněli po jiných objízdných trasách. Provoz byl zcela obnoven až ve středu po sedmé hodině ranní. Hmotná škoda je vyčíslena na téměř čtyři miliony korun. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření.
V souvislosti s touto dopravní nehodou upozorňují policisté řidiče, aby důkladně sledovali dopravní značení a rychlost jízdy přizpůsobili zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stalo se v uplynulých dnech

BŘECLAV (11.7.2024) – Jeden z asistentů prevence kriminality si při večerní kontrole centra všiml muže, …