Souhrn výsledků hokejové mládeže

BŘECLAV / Milan Zoubek / utkání 26. – 28. 9. 2015

Eurominiliga U 10

Po týdnu byl pro hráče do deseti let naplánovaný další eurominihokejový turnaj. Nejelo se tentokráte až do Maďarska, ale pouze do slovenské Bratislavy. Také tentokráte nás čekala tři utkání. Pro hráče to byl po sobotním úvodním minihokejovém turnaji 4. tříd druhý turnaj po sobě.

Na ledě se lvíčata v prvním zápase navázala na velmi dobrý sobotní výkon z brněnského ledu a s Novými Zámky byla ne ledě lepší. Druhé utkání prověřilo pořádně naše borce. Soupeř byl vyspělejší než Nové Zámky. Naši, kteří již hráli 4. utkání ve dvou dnech na zvrat v zápase nakonec nedosáhli.

HC Lvi Břeclav : HK Nové Zámky 9:5

HC Lvi Břeclav : EHC Danube Islanders 2:4

4. třídy U10

Tuto sobotu začaly svazová utkání i pro kategorii 4. tříd. Necelou první polovinu sezony budou ještě hrávat minihokej a od prosince již okusí naostro první utkání na velkém hřišti. V prvním turnaji na brněnském ledě se naše lvíčata utkala s Warriorem Brno a týmem HO Hamíkovo.

První zápas se nám příliš nepovedl a slovenský soupeř byl nad naše síly. Lvíčata si ale spravila chuť ve druhém minihokejovém klání, když domácí přejela celkem snadno.

HC Lvi Břeclav : HO Hamíkovo 3:14

HC Lvi Břeclav : HCM Warrioor Brno 12:6

U12 Ml. žáci

Mladší žáci jeli v sobotu na návštěvu k malým ševcům do Zlína. Domácím se prozatím v soutěži příliš nedaří. Proti našim lvíčatům ovšem předvedli solidní výkon. Naši měli po celé utkání plné ruce práce. Naši prozatím každému soupeři sázeli dvouciferný počet gólů a tentokrát je potkala opravdu větší dřina. Zápas jsme nakonec zvládli a po boji si ze Zlína odvážíme cennou výhru.

V pondělí nás na domácím stadionu čekal výběr Uh. Brodu, který prozatím v soutěži obdržel největší počet branek. Naši tak nasadili i tři hokejisty 4. tříd, aby si ji zkusili onen velký hokej, který je ve druhé polovině sezony čeká. Zápas dopadl podle očekávání, a naši od začátku byli pány na ledě. Hosté si odvezli dvouciferný příděl a povedlo se jim nakonec vstřelit aspoň jeden čestný úspěch.

HC PSG Zlín : HC Lvi Břeclav 1:3

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uherský Brod 24:1 ( 8:0, 6:0,10:1)

U14 St. žáci

Starší žáci nejeli v sobotu do Zlína rozhodně s vědomím lehkého utkání. Soupeř byl v tabulce hned za námi a a jak my také doposud nepoznal hořkost porážky. Naši hráči se v utkání pořádně zapotili a při hře na ti útoky a pouze dvě obrany dostali pořádně do těla. Na poslední chvíli ještě jeden z nominovaných st. žáků odjel podpořit ml. dorost takže v zápase jsme střídali dva centry. Oba se zhostili skvěle svých úloh a kluci ikdyž v zápase prohrávali nesložili zbraně a nakonec domácí udolali.

Pondělní soupeř z Uh. Brodu také okupuje spodní patra tabulky, ovšem tolik branek jako jejich ml. žáci nedostávají. Také zde trenér posunul [UTF-8?]„nahoru“ tři mladší žáky. Naši měli ovšem raketový nástup a v čase 0:17 a následně 0:52 bylo již dva nula pro nás. Brankové skóre začalo narůstat raketovým tempem a soupeř byl chvílemi nešťastný z našich akcí. Nakonec kluci nejspíše dali nejvíce branek za svoji kariéru a zápas dovedli do vítězného konce.

HC PSG Zlín : HC Lvi Břeclav 3:5

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uherský Brod 28:1 ( 10:0, 8:0, 10:1)

U16 Ml. dorost

Mladší dorostenci se čtveřicí zraněných museli být na víkendová utkání doplněni st. žáky. Čekalo nás víkendové dvojutkání s těžkými soupeři a náš kádr vesměs prvoročníkových dorostenců si stále nemůže zvyknout na vyšší tempo dorostenecké soutěže. Jak v sobotu tak v neděli př domácím utkání jsme se dopouštěli spousty chyb. Kluci prozatím nemají jistotu na hokejkách a jejich přihrávky nenachází ty správné hokejky. Také v obraně bohužel často zmatkujeme. V sobotu nám vídeňský Junior Capitals ukázal velmi pozornou obrannou hru, přes kterou jsme se za celé utkání nemohli prosadit.

V neděli proti kanadské akademii Okanagan Hockey School Europe sídlící v St. Pöltenu se nám hrubě nepovedl úsek první třetiny mezi třetí a pátou minutou, kdy jsme rychle po sobě inkasovali 3 branky. Druhá třetina byla z naší strany již lepší a povedlo se nám snížit na stav 4:6. Přes druhou sirénou ale hosté opět odskočili na rozdíl tří branek. Ve třetí části hosté ještě využili dvě přesilové hry a přidali jednu branku při vyrovnaném stavu hráčů na ledě a naši již neměli sil na zdramatizování utkání.

EAC Junior Capitals : HC Lvi Břeclav 9:0 ( 5:0, 2:0, 2:0)

HC Lvi Břeclav : Okanagan HC Europe 4:10 ( 0:4, 4:3, 0:3)

U18 St. dorost

Starší dorost čekala v sobotu také hokejová akademie tentokráte maďarská. Zde se tvoří jádro maďarské hokejové reprezentace a na ledě ty bylo zejména v prvních dvou třetinách poznat. K první střele na branku soupeře jsme se dostali až v osmé minutě, když jsme již prohrávali 0:2. Obrana soupeře byla neprostupná. Naši kluci byli všude druzí a nestíhali s maďary bruslit. Ve druhé třetině se nám povedlo využít přesilovku a rozdíl ve hře již nebyl tak markantní. Začali jsme se konečně dostávat do šancí ale nedařilo se nám je využívat. Třetí třetina již vypadala z naší strany dobře. Kluci začali po ledě lítat a najednou jsme to byli my, kdo si začínal tvořit převahu. Když jsme v první poloviny třetiny dali již třetí branku mohlo se zdát, že zápas bude ještě dramatický. Hosté ale přistoupili k pevnější obraně a zhustili prostor před vlastním brankářem a tak se našim daleko hůř propracovávalo do šancí. Nakonec jsme tedy prohráli. Kluci mají zatím nalosovány těžké soupeře a uvidíme jak se nám bude dařit s celky, které by se měli pohybovat na hraně postupu do play off.

HC Lvi Břeclav : Fehervar AV/19 5:8 (0:4, 1:4, 4:0)

UZAVÍRKA SILNICE I./40 ve Valticích

VALTICE od 6. 5. 2024 do 17. 6. 2024 bude uzavřena silnice I/40 ve Valticích od místa křižovatky ulic Břeclavská, Mikulovská, P. Bezruče a nám. Svobody …