Souhrn výsledků HC Lvi Břeclav z.s. za týden od 28.02. do 5.3.

Hokejový týden načali již v úterý starší dorostenci v Karviné. Ve středu zahájili play off muži ve Velkém Meziříčí. O víkendu sehrál dvě utkání ml. dorost v play off Mistrovství Rakouska U16 v Klagenfurtu, v sobotu muži v napínavém zápase trápili Velké Meziříčí, aby v neděli své zápasy odehráli hokejisté třetích a čtvrtých tříd, mladší a starší žáci a oba dorosty.

3.třídy U9

Třeťáci po dvou domácích turnajích jeli tentokrát na výjezd do Brna. Dle rozlosování měli nabitý program, když ihned po derby s malými Drtiči odehrály zápasy proti Vyškovu a Blansku. Náročný program , kterého se naši hráči zhostili se ctí.

4.třídy U10

Čtvrťáci v neděli dopoledne neměli úplně nejlepší den. Moravské Budějovice na našem zimním stadionu byli po celé utkání hladovější po úspěchu. Lvíčatům se moc nedařilo a ani burcování z trenérské lavice ke zlepšenému výkonu nevedlo. Snad lepší výkon z naší strany se povede příští víkend v zápase s Hodonínem.

Ml.  žáci U12

Mladší žáci po minulém týdnu, a domácím zápase s Hodonínem, ve Val. Meziříčí měli jednoznačný úkol. Odehrát lepší zápas. To se povedlo. Náš tým byl hokejovější a dokázal si vytvořit spoustu šancí. Nicméně po dvou třetinách vedli domácí Bobři o jednu branku. Na našem kontě ovšem zvonily čtyři nastřelené tyče a dvě břevna. Až ve třetí části Lvíčata konečně lépe seřídila mířidla na svých hokejkách a utkání dokázala otočit ve svůj prospěch.

HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav              5 : 7

St. žáci U14

Starší žáci odehráli ve Val. Meziříčí také solidní utkání. Jak Bobři, tak Lvi se snažili o maximálně zodpovědnou hru. Oba týmy i drželi brankáři, a tak vstřelit branku byl velmi nelehký úkol. Bobři za celý zápas skórovali pouze jednou, našim se to povedlo dvakrát a tak si domů odvezli body naši hokejisté.

HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav              1 : 2

Ml. dorost U16

Mladší doost, který se na poslední chvíli dostal do play off odehrál svá utkání v Klagenfurtu. Dle pravidel této soutěže se hraje na dvě vítězná utkání, přičemž se první dva zápasy hrají na hřišti lépe umístěného týmu. V našem případě na ledě vítěze základní části KAC Klagenfurt.

Naši dorostenci drželi v prvním zápase krok s domácími po 16 minut. Pak se domácím povedlo rychle odskočit a  třemi rychlými góly utkání rozhodli. Zbytek zápasu si již v poklidu pohlídali.

Také v nedělní odvetě se naši drželi svého soupeře zejména v první třetině, která skončila dvoubrankovým rozdílem. Zápas ve prospěch favorita se zlomil na začátku druhé třetiny a definitivně v polovině utkání, když jsme pokaždé v rychlém sledu dvakrát inkasovali.Dorost se tak poprvé probojoval do play off Rakouského mistrovství U16 a soutěž pro ně  tím v této sezoně v neděli skončila.

1. zápas

KAC Klagenfurt : HC Lvi Břeclav                      13 : 1 (4:1, 4:0, 5:0)

1. zápas

KAC Klagenfurt : HC Lvi Břeclav                      11 : 0 (2:0, 5:0, 4:0)

St. dorost U18

Starší dorost v úterý večer hrál odložené utkání v Karviné. Zápas se nakonec rozhodoval v první třetině, když se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Od druhé části kry se dařilo skórovat i našim, nicméně domácí na naše branky dokázali vždy zareagovat a svůj odstup si tak udrželi. Po solidním výkonu se náš dorost vracel nakonec domů bez bodu.

V neděli jsme doma přivítali Prostějov. Dvě třetiny zápasu byli v naší režii. Na začátku třetí části se nám povedlo přidat čtvrtou branku a zdálo se že  naší výhře již nic nebrání. hosté ovšem zbraně nesložili a několika našich hrubkách a třech gólech bylo najednou zaděláno na drama. naštěstí se nám povedlo vstřelit ještě jednu pojistku a konec zápasu si již naši hráči dokázali pohlídat.

SK Karviná : HC Lvi Břeclav                               6 : 4 (2:0, 2:2, 2:2)

HC Lvi Břeclav : LHK Prostějov                         5 : 3 (2:0, 1:0, 2:3)

Muži

Muži nakonec neudrželi v základní části soutěže sedmé místo a tak je v play off čekal vítěz základní části soutěže tým HHK Velké Meziříčí. Již v základní části se Lvům povedlo s tímto soupeřem odehrát dvě vyrovnaná utkání. Ani v play off nebylo nic jasné.

V prvním zápase se na úvodní branku série čekalo až do 30. minuty. Po delším tlaku se prosadili domácí hokejisté. Za necelých pět minut bylo srovnáno. Lvi se rozhodně po úvodní brance nemínili vzdát. Smůlou bylo, že hned po naší brance a vhazování se domácí opět prosadili. Na další branku se opět čekalo dlouho. Po několika šancích obou týmů a tyčce, kterou nastřelil R. Lenkovič dvě minuty před koncem se domácí prosadili až brankou při naší power play. Z Velkého meziříčí jsme se tak ,museli domů vrátit se skloněnou hlavou.

Sobotní odveta na břeclavském zimním stadionu začala nejhůř jak mohla. První vážnější akce hostí a kotouč v naší síti. Na ledě opět nebylo znát, že hraje osmý tým s vítězem základní části soutěže. Když se v 15. minutě prosadil R. Zháňal začínalo se opět od začátku.  Ve druhé třetině se dokázali prosadit pouze hosté, když využili svoji přesilovou hru. Stejnou mincí oplatili Lvi ve třetí třetině. Po krásné kombinaci se nám povedlo využít výhodu dvou mužů v poli. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

V něm po začátečním oťukávání hráli s kotoučem více hosté. Z toho také pramenil náš faul v polovině prodloužení a přesilová hra hostí. Tu jsme dokázali přežít. Také tento zápas zastihl ve vynikající pohodě F. Hübnera, který předváděl neskutečné zákroky. Na hodinách svítili necelé dvě minuty před koncem prodloužení a do útočné třetiny se po výměně kotouče vřítil R. Lenkovič. Nádhernou střelou na vzdálenější tyč z kruhů pro vhazování rozezvučel tyč za bezmocným brankářem hostí. Tento hráč dvakrát ve dvou zápasech mohl těsně před koncem zápasy změnit, štěstí při něm bohužel nestálo. Když už se zdálo, že uvidíme nájezdy, tak se po buly v naší obranné třetině opřel jeden z hostujících obránců do puku, který skončil v naší síti.

Konečný stav série 2:0 pro Velké Meziříčí.

1. zápas

HHK Velké Meziříčí : HC Lvi Břeclav                 3 : 1 (0:0, 2:1, 1:0)

1. zápas

HC Lvi Břeclav : HHK Velké Meziříčí                 2 : 3 pp (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)