Souhrn výsledků 14.11. – 15.11. HC Lvi Břeclav (děti a mládež)

2.třídy U8

Břeclavská lvíčata hrající druhé třídy čekal v neděli první domácí turnaj. Do Břeclavi si přijela zahrát hokej s námi dvě brněnská mužstva Warrior a Kometa. V zahajovacím zápase naši začali velmi aktivně a svého soupeře jsme do žádných větších akcí nepouštěli. Z našich akcí, kdy jsme dokázali několikrát zavřít soupeře před jeho brankou, jsme v první části vytěžili dvě branky. Druhá třetina měla podobný průběh s naší mírnou převahou a také tato přinesla nakonec dvoubrankové vedení. Poslední část už naši se snažili svoje vedení spíše bránit. Z našich protiútoků se již branku dát nedalo. I přesto si naši nejmladší připsali první soutěžní výhru.

Ve druhém utkání s brněnskou Kometou jsme měli skvělý vstup do zápasu a po třech minutách jsme byli ve vedení 2:0. Hosté dokázali na konci první části alespoň korigovat. Také vstup do druhé třetiny se povedl a na ukazateli skóre najednou svítilo 5:1 pro naše barvy. Pak se hostím povedlo  rychle vstřelit dvě branky a najednou se dění na ledové ploše začalo otáčet. Hosté působili svěžejším dojmem, a byli to oni, kdo začal tvrdit na ledě muziku. Poslední část již byla o kousek lepší Kometa, která nakonec vydřela výhru.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno      5:2 ( 2:0, 3:1, 0:1)

HC Lvi Břeclav : HC Kometa group         6:8 ( 3:1, 2:3, 1:4)

3.třídy U9

Třeťáci byli v sobotu na výjezdu v Boskovicích. Kádr doplněný opět o několik hráčů, kteří ještě mohou hrát za druhé třídy předvedl opět velmi kvalitní výkon. Lvíčata se mohla opřít o velmi povedený výkon brankáře, poctivou hru dozadu a také se nám dařilo směrem dopředu, když jsme v obou utkáních předvedli několik velmi pohledných akcí. Také naše mířidla na hokejkách byla seřízena tím správným směrem a kotouče z našich střel zapadali přesně tam kam měli, tedy do branky našich soupeřů. Trenér přijel opět z tohoto turnaje plně spokojen a výkon svých svěřenců hodnotil více méně pouze v superlativech.

HC Lvi Břeclav : HO Hamíkovo   11:3

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice    15:6

4.třídy U10

Čtvrťáci se po týdnu opět představili na domácím ledě. Tentokrát se jednalo o klasický svazový turnaj. V prvním utkání proti brněnské Kometě se nám příliš nepovedla první třetina. Kluci byli od začátku všude pozdě a nemohli jsme se s tempem hostí srovnat. Výsledkem bylo dvoubrankové vedení našich soupeřů. Za to vstup do druhé části jsme měli z oblasti snů. Během prvních třech minut jsme vstřelili čtyři branky a soupeř byl v tu chvíli zralý na ručník. Ovšem malí hokejisté se dokáží otřepat velmi rychle a zápas se opět herně vyrovnal, přesto naši před závěrečnou částí vedli o jednu branku. Ta se více povedla hostům, kteří  vývoj utkání otočili. Lvíčata zabojovala a dokázala ještě srovnat. Konečná remíza byla asi zasloužená pro oba týmy stejnou měrou.

Naše druhé utkání bylo jednoznačnou záležitostí našich. Vydřený bod s Brnem a zejména povedená druhá třetina prvního zápasu byla odrazem k velmi dobrému výkonu i ve druhém utkání.Hosty s Vyškova jsme od začátku zápasu přehrávali a ti se kromě pár nebezpečných protiútoků po ztrátách našich  téměř k ničemu nedostávali- Naše výhra byla zasloužená.

HC Lvi Břeclav : Kometa Group   7:7 ( 1:3, 5:2, 2:1)

HC Lvi Břeclav : MBK Vyškov     13:2 ( 4:0, 4:1, 5:1)

Ml. žáci U12

Mladší žáci jeli na led Kroměříže v roli favoritů. Kádr byl doplněn třemi kluky ze čtvrtých tříd, kteří měli za sebou náročný sobotní turnaj. Hokejisté této kategorie, kteří hrají doposud ve velmi dobré pohodě nakonec po velkém boji Kroměříž přehráli a na jih Moravy si odvezli těsné a cenné vítězství.

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav    5:6

St. žáci U14

Starší žáci již delší dobu hledají jistotu ve svých výkonech. Kroměříž, která patří k nejlepším týmům soutěže měla velmi dobrý vstup do utkání a velmi rychle se dostala do tříbrankového vedení. Naši se pomalu začali zvedat a skóre utkání zkorigovali ke stavu 3:2. Domácí ovšem naše nepouštěli příliš na dostřel. Na ledě potvrdili svoji momentálně velmi dobrou formu a body si nechali doma.

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav    10:4

Ml. dorost U16

Mladší dorost měl na programu dvoudenní výjezd do Rakouska. Soupeři nás nečekali jednodušší. Jsou v tabulce na třetím a čtvrtém místě. Kluci bohužel i nadále bojují s tím, že většina z nich ještě vloni hrála starší žáky a kádr je doplněn třemi staršími žáky. V obou utkáních jsme měli i světlé momenty,. ale fyzická převaha na straně našich soupeřů a příliš velké množství individuálních chyb na naší straně nás pořád sráží do kolen.

EC VSV Villach : HC Lvi Břeclav            10:1 ( 4:0, 3:1, 3:0)

EC KAC Klagenfurt : HC Lvi Břeclav    10:0 ( 4:0, 2:0, 4:0)

St. dorost U18

Starší dorostenci přivítali doma vídeňský klub Víenna Capitals. Úvod do zápasu předznamenal vlastně i konečný výsledek. Jak už to někdy bývá tak hosté do čeho takzvaně praštili to jim spadlo do naší branky. Během prvních osmi minut po dvou střelách, které od zvonící konstrukce zapadli za našeho brankáře, a po dvou brankách po chybách v obraně byl stav na světelné tabuli vcelku hrozivý. Pak jsme již tolik chyb nedělali, každopádně soupeř, který měl viditelně zkušenější kádr nepřipustil již žádné větší komplikace. Na začátku druhé třetiny jsme si sice vytvořili menší tlak ze kterého padla naše branka, ale do pěti minut hosté vstřelili dvě branky z toho jednu zvonící opět o brankovou konstrukci. Ani ve třetí třetině se našim nepovedlo soupeře zatlačit a hosté si tak odvezli všechny body.

HC Lvi Břeclav : UPC Vienna Capitals   1:7  ( 0:4, 1:3, 0:0)

B- tým

Béčko, které minulý týden doma zaskočilo Boskovice sehrálo v neděli další domácí utkání proti klubu z Rosic. Začátek zápasu byl z naší strany vlažnější. Ze soupeřem jsme nestíhali bruslit a z toho pramenily dvě přesilové hry hostí. Ty se nám povedlo ubránit a zhruba od desáté minuty první třetiny začala přecházet větší aktivita na naše hokejky. V závěru první třetiny jsme po  pěkné kombinaci vstřelili první branku utkání a do kabin odcházeli se zaslouženým vedením. Hned na začátku druhé části se nám povedlo vedení v utkání zvýraznit. I nadále jsme si na ledě udržovali herní převahu a vytvářeli si slušné brankové příležitosti. Konec druhé části pak znamenal naše zvýraznění náskoku. Když se na začátku třetí části povedlo přidat již čtvrtou branku, tak se naši začali soustředit na ubránění první nuly v sezoně pro našeho brankáře, což se nám povedlo. Populárního bůra se nám dát nepovedlo, ač jsme v závěru hráli dlouho přesilovou hru čtyři na tři.

HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice            4:0 ( 1:0, 2:0,. 1:0 )

Pozvánka na domácí zápasy tento týden:

Úterý 17.11.  od 10:00 hostí ml. žáci U12 a

od 12:00 st. žáci U14 týmy žáků z SHKm G-mont Hodonín

Sobota 21.11. od 09:00 ml. žáci U12  a

od 11:00 st. žáci U14 týmy žáků PSG Zlín

od 13:30  ml. dorost U16  hostí   EC VSV Villach

Neděle 22.11. od 10:00  do 13:00 probíhá miniturnaj 3. tříd U9 mezi  HC Lvi Břeclav, SHKM Hodonín a HC Kometa Group

od 17:00 B tým hostí hokejový tým z Blanska

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …