S poctivostí nejdál dojdeš!

BŘECLAVSKO: Poctivý nálezce vrátil 91 tisíc korun.

Hustopečsko – S poctivostí nejdál dojdeš… Tak právě tohoto hesla se držel nálezce, který v pátek přišel na hustopečské obvodní oddělení a odevzdal zde koženou tašku, v níž bylo přes 90 tisíc korun!

Celý případ se začal odvíjet již ve čtvrtek, kdy nás kontaktoval nešťastný živnostník. Ten se vydal do Starovic na Hustopečsko, kde měl odebrat objednávku. Při nakládání však musel manipulovat s vozíkem, a tak si odložil svoji taštičku s financemi nahoru na plachtu. Po nakládce zboží nasedl do auta a úplně zapomněl na to, že si nechal finance položené na vozíku. Teprve v Brně zjistil, že peníze nemá. Projel znovu celý úsek, ale tašku nenašel. V tuto chvíli již začal ztrácet naději, že se mu peníze vrátí.

Ovšem realita byla jiná. V pátek se na obvodní oddělení dostavil 44letý muž, který finance našel a přišel je odevzdat. Jednalo se o 91 300 korun! A tak se díky poctivému nálezci dostaly peníze zpět do rukou majitele.

K závěru zbývá dodat, že vrácení nálezu bylo i pro policisty milým překvapením. Příliš často se totiž s takovým poctivým jednáním nesetkáváme.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Burza vyřazených knih

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav od 4. do 8. září 2023 / 09.00 – 18.00 …