Radek Juška je vicemistrem Evropy

PRAHA – „Nic není nemožné,“ hlásal před lety reklamní slogan jedné automobilky. V pátek se o jeho pravdivosti přesvědčil i dálkař Radek Juška ze Staroviček.

Ve čtvrtek postoupil o jediný centimetr z kvalifikace do finále halového mistrovství Evropy. Premiéra na první velké akci mezi seniory mu nijak nesvazovala ruce, naopak ukázal pravé závodnické srdce. Hned prvním finálovým pokusem poprvé v životě překonal osmimetrovou hranici a výkonem 810 centimetrů dokonale šokoval své soupeře.
„To měl být zajišťovací pokus, který se nakonec stal stříbrným,“ překvapil sám sebe. Jeho osobní rekord byl před HME 794 centimetrů. „Pak jsem se celou soutěž třepal a byl nervózní,“ líčil.
V dalších sériích se ještě zkoušel zlepšit, ale už žádný pokus tak dobře netrefil. „Trenér mi po každém skoku říkal, ať si představím, že jsme sami na tréninku,“ tlumočil rady kouče. Jenže v hučící O2 areně to  šlo těžko realizovat…
Jušku dokázal přeskočit nakonec jen Švéd Michel Tornéus, který vytvořil národní rekord 830 cm. Nejméně očekávaná medaile pro Českou republiku byla na světě! Třešinkou na dortu je i jistota, že se Juška může těšit i na letní MS do Pekingu, když na centimetr přesně trefil limit.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …