Půlmaratonský rekord Vévodové

BLANSKO /Lk/ – V Blansku se běžel velmi silně obsazený půlmaraton Moravským krasem, který dokončilo celkem 1176 běžců. Vynikajícího úspěchu zde dosáhla běžkyně Atletického klubu Perná, která v kategorii žen tento běh vyhrála v čase 1:22:42 hodin. Tímto výkonem překonala rekord Břeclavska, který dosud držela Andrea Šuldesová z Lokomotivy Břeclav časem 1:26:40 z roku 2012. Závod dokončily také Tereza Machová (2:02:05) a Michaela Bábíčková (2:04:54) z Hustopečí. Velmi kvalitní výkony byly také v kategorii mužů, kde páté místo obsadil Pavel Hrdina z Perné časem 1:12:53 hodin a zaběhl tak druhý nejlepší čas historie Břeclavska po rekordu Františka Kolínka (1:11:35 z roku 1988). Martin Vintrlík z Křepic skončil na 17. místě (1:21:22), Marcel Hašpl z Pohořelic byl 101. (1:32:54). V kategorii nad 40 let byl na 47. místě Pavel Rotter z Uherčic (1:34:46), v kategorii nad 60 let doběhl na 14. místě František Hlavsa z ABK 99 Pohořelice (1:53:47).

Letos se po delší odmlce do soutěže inline hokeje přihlásili i muži HC Lvi Břeclav

Nejvyšší soutěž mužů odstartuje 4. května prvním hracím dnem a vítěze pozná na Final Four, …