Prohráli Lvi i Bobři, Břeclav je v play-off

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
BŘECLAV (hcb) – Břeclavští Lvi prohráli i čtvrté jižanské derby s Hodonínem. Přesto si ale zahrají čtvrtfinále play-off, protože Bobři z Valašského Meziříčí doma podlehli Novému Jičínu a zůstali na nepostupové deváté příčce.

Začátek zápasu byl v režii favorizovaných hostů, kteří už v 15. minuty vedli 3:0 a vyhnali gólmana Břeclavi Šurého z branky. Lvi jen s pěti skutečnými obránci ovšem ještě do sirény snížili a ve druhé třetině stáhli náskok hostů na 3:4 a také donutili hostující střídačku ke změně v brankovišti. Dlouhé dobývání hodonínské branky ale gólman Rozum celkem bez problémů ustál. Ve třetí třetině Hodonín čtvrtou brankou v přesilovce pečetil svou výhru.
V play-off Břeclav narazí na vítěze základní části z Přerova. Série hraná na tři vítězství začíná už v sobotu na Hané.
Branky a nahrávky: 16. Červenka (Papp), 26. Medřický, 30. Fejt (Kučera, Červenka) – 8. Nedvěd (Peš, Škápík), 9. Kuba (Jurásek), 16. Kučera (Dufek, Smetana), 22. Kuba (Peš, Jurásek), 55. Kučera (Škápík, Dufek).
HC LVI Břeclav: Šurý (16. Klimeš) – Směřička, Vojáček, Beneš (A), Höss, Fejt, Papp – Zháňal (C), K. Kučera, Červenka (A), Tobola, Medřický, Buhaj, Kubáč, Medek, Čápek, Nováček.
SHK Hodonín: Kotvan (30. Rozum) – Pokorný (C), Dufek, Škápik, Nedvěd, Grman, Polesný – Z.  Kučera, Sajdl, Smetana – Peš (A), Jurásek (A), Kuba – Mika, Tomi, Charvát.

Další výsledky 44. kola: Přerov – Technika Brno 1:3, Vsetín – Karviná 5:2, Valašské Meziříčí – Nový Jičín 1:2, Opava – Poruba 4:3sn, Frýdek – Místek volno.

Dvojice pro play-off:
Přerov (1.) – Břeclav (8.)
Poruba (2.) – Hodonín (7.)
Vsetín (3.) – Nový Jičín (6.)
Technika (4.) – Opava (5.)

Inline hokej – sezona 2024

Od sezony 2024 dochází k úpravám některých pravidel soutěží inline hokeje v Česku i v …