Příměšťák nabízí týden s volejbalovými sporty

HUSTOPEČE – Příměstský tábor s míčem v rukou. Tak by se dal jinak nazvat tábor s oficiálním názvem Příměšťák nejen s volejbalem, který se koná tento týden. Letošního nováčka mezi tábory vede volejbalista Petr Groh, kromě pinkání přes síť však dětem nabízí mnohé další.

„Chtěli jsme uspořádat letní tábor s volejbalem, ale malých volejbalistů není tolik. Tábor je tedy zaměřený na míčové sporty obecně. Během týdne bychom chtěli vyzkoušet všechny míčové sporty, které se tady v Hustopečích hrají a nejen tady,“ představil tábor Groh.

V pondělí tak děti zažily softballový turnaj, v úterý dopoledne je čekala dopravní výchova pod dozorem komisařů městského úřadu na dopravní hřišti na Lipovce a poté vybíjená, basket a odpoledne beach volejbal na koupališti. Ve středu byl na programu ping pong, šestákový volejbal a házená ve sportovní hale. Ve čtvrtek si děti zahrály tenis.

Příměstský tábor nejen s volejbalem navštěvuje 17 dětí ve věku od sedmi let. „Chtěla jsem najít nějaký volejbalový tábor. S jednou kamarádkou z Hustopečí už jsem byla na jiném táboře a tam jsem se dozvěděla o tomto příměšťáku. Tak jsem tady,“ svěřila se třináctiletá Vendula Frömmelová až z dalekého Bánova, jak se dostala na příměstský tábor do Hustopečí.

„Tábor se koná úplně poprvé, je to první vlaštovka. Ale doufám, že se nám povede, že se dětem bude líbit a že budeme v příštím roce pokračovat,“ uzavřel Groh.

text a foto: Jana Rozková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …