Prezident ocenil úspěšné vinaře

PRAHA (juh) –  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu 25. února na Pražském hradě nejlepší moravské a české vinaře, které následně vyznamenal čestnými diplomy za úspěchy v Salonu vín – národní soutěži vín 2015, nejvyšší a největší soutěži vín v České republice. Nad soutěží převzal prezident republiky také svou záštitu.

Diplomy za nejlépe hodnocená vína ve svých kategoriích převzali: Jiří Kaprálek ze Zámeckého vinařství Bzenec za absolutního Šampiona soutěže (Rulandské bílé Ego75, výběr z hroznů 2013, Šampion byl zároveň nejlepším vínem kategorie bílých suchých a polosuchých vín), Miloš Michlovský z firmy Vinselekt Michlovský za nejlepší červené suché a polosuché víno (Laurot 2012, výběr z hroznů) a za nejlepší kolekci vín, Jaroslav Chaloupecký z vinařství LAHOFER nejlepší bílé polosladké víno (Rulandské šedé 2013, výběr z hroznů), Pavel Vajčner z firmy Znovín Znojmo za jediné růžové víno v Salonu vín 2015 (Cabernet Sauvignon rosé 2013, pozdní sběr), Bronislav Vajbar za nejlepší sladké víno (Pálava 2013, ledové víno), Ondřej Beránek ze společnosti Chateau Bzenec za nejlepší šumivé víno (Chateau Bzenec brut 2011, jakostní šumivé víno).
Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude na zámku ve Valticích veřejnosti otevřen od soboty 28. února. V úvodních kolech soutěže ve vinařských podoblastech velkopavlovické, mikulovské, slovácké a znojemské a ve vinařské oblasti Čechy, bylo z 1.646 vzorků vybráno 722 nejlepších vín, která postoupila do prvního celostátního kola soutěže. Nejlepších 200 se následně probojovalo do 2. kola, ze kterého vzešlo 100 nejlepších vín oceněných titulem Salon vín České republiky, absolutní Šampion, vítěz kategorie a titul pro nejlepší kolekci Salonu vín.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …